GenelGündem

İki İlin Dayanışması Daha Da Güçlenecek

İki İlin Dayanışması Daha Da Güçlenecek

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında ‘Kardeş Birlik’ protokolü imzalandı.

İmza törenine Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil ile Bartın Esob Başkanı Yılmaz Akdeniz katıldı.
Esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak imzalamış olduğumuz protokol neticesinde kardeş birlik olduk. Böylece Bartın ile Sivas arasındaki dayanışma ve kardeşliği daha da pekiştirdik. Esnaf teşkilatı olarak tüm illerde ve ilçelerde faaliyet gösteren büyük bir teşkilatın mensuplarıyız. Teşkilatımızın dayanışmasını ve kaynaşmasını daha da pekiştirmek amacıyla almış olduğumuz karar neticesinde Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz ile işbirliğimiz daha da güçlenecektir. Yapmış olduğumuz protokol neticesinde gerek Bartın ilimizde gerekse de Sivas’da çalışmalarımızı ve paylaşımlarımızı daha da artıracağız. Sivas’ta yapmış olduğumuz çalışmaları Bartın ilimize yansıtmaya, esnafa destek olmaya gayret göstereceğiz. Bartın Esob Başkanımızın da bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak esnafımıza daha fazla hizmet etmeye, proje üretmeye gayret göstereceğiz. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ımızda Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Yılmaz Akdeniz’i misafir etmekten çok mutluyuz. Bu birlikteliğimiz her iki ilimizdeki teşkilat mensuplarımıza , esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.


Gardaşların diyarı, yiğidoların memleketi olan Cumhuriyetin de temellerinin atıldığı Sivas’ta bulunmaktan mutlu olduğunu vurgulayan Bartın Esob Başkanı Yılmaz Akdeniz, “ Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanımız sayın Hakan Demirgil yeni seçilmesine rağmen çalışmalarıyla takdir görüyor. Genel merkezimizde de sürekli esnafın sorunlarını gündeme taşıyor. Çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Daha önce iki il arasında elle tutulur bir diyalog olmadığı için böyle bir karar aldık. Almış olduğumuz karar sonrasında illerimizin ve teşkilatımızın diyaloglarını daha da güçlendireceğiz. Bu protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, ev sahipliğinden dolayı Sesob Başkanı sayın Hakan Demirgil ve yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ile Bartın Esob Başkanı Yılmaz Akdeniz arasında iki ildeki esnafların kalkınması, dayanışması ve sorunların çözümü için işbirliği yapmak amacıyla ‘Kardeş Birlik’ protokolü imzalandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu