GenelGündemİlçelerSpor

Güreşçilerimiz, 14 Madalya İle Döndü

7-9 Mayıs tarihleri arasında Kars‘ta yapılan 17 ilin katıldığı  Yıldız, Genç A ve Genç B Okul Sporları Güreş  Türkiye Grup Şampiyonasında 15 güreş eğitim merkezi sporcu Sivas’ı  başarıyla temsil etti. Şampiyonada  Sporcu Eğitim Merkezi Sporcuları toplamda 7 altın 4 gümüş 3 bronz madalya kazandılar.

 

Madalyalara doymayan sporcular, Ayrıca Okul Sporları Türkiye Grup Şampiyonasında Yıldızlar ve Gençler B kategorisinde  Takım Şampiyonu oldular!

Kars’ta 235 güreşçi, şampiyonluk için ter döktü. Kars’ta Okul Sporları Güreş Gençler A-B ve Yıldızlar grup yarışması kapsamında 15 ilden gelen 235 sporcu minderde dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen güreş müsabakası 5 grup halinde gerçekleşti. Konya, Mardin, Sakarya, Karabük ve Kars grubunda ülke genelinde katılan güreşçiler bölge müsabakasında dereceye girmek için mindere çıktı.

Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Muş, Rize, Sivas, Van ve Trabzon’dan Kars’a gelen sporcular İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayında düzenlenen turnuvada yarıştı. 7 Mayıs tarihinde başlayan Okul Sporları Yıldızlar (13-14 yaş) – Gençler B (15-16 yaş) – Gençler A (17-18 yaş) Grup müsabakası bugün oynanan final yarışması ile sona erdi. 235 sporcunun katıldığı bölge finalinde dereceye giren sporcular, 12 Haziran 2023 tarihinde Sivas’ta yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Düzenlenen yarışmalar hakkında açıklama yapan Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ömer SALTIK , “Okul Sporları Gençler, Yıldızlar kategorisinde 15 ilden 235 sporcunun katılmış olduğu güreş müsabakası ilimizde düzenleniyor. Türkiye’nin 15 ilinden sporcular var. Üç gündür sürüyor, bugün finallerle kapanışını yapacağız. Birbirinden renkli, bir birinden çekişmeli müsabakalar oluyor. Gelecekte ülkemizi, Avrupa, Dünya ve olimpiyatlarda temsil edecek büyük şampiyonlar şu anda minderde güreşiyor. Burada dereceye giren sporcular Türkiye finallerinde kendi illerini temsil edecekler” dedi.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan TUNÇ , ilimizi Okul Sporları Güreş  Türkiye Grup Şampiyonasında başarıyla temsil eden ve madalyalarla ilimize dönerek bizleri gururlandıran ve ilimizi en iyi şekilde temsil eden Sporcu Eğitim Merkezi Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ederek başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu