GenelGündem

Esnafa Bir Destek Daha

Esnafa Bir Destek Daha

Esnaf ve Sanatkarların kullandıkları POS cihazı kullanımında alınan oranın daha düşük olması için harekete geçen Sesob Başkanı Hakan Demirgil, bankalardan daha düşük oranı kabul eden Payco firması ile protokol imzaladı.

Oda başkanları ve Payco firması yetkililerinin de katıldığı törende açıklamalarda bulunan Esob Başkanı Hakan Demirgil , pos hizmetlerinin modern ticaretin gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlayan en önemli bankacılık teknolojileri arasında yer aldığını ifade ederek, “Esnaf ve sanatkarlarımızın çoğunluğu pos cihazı kullanarak alışverişlerde vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır. Pos cihazı kullanırken, bankaların oranları da değişmektedir. Bu oranlar da esnafımıza maliyet getirmekte ve kazından fedakarlık ettirmektedir. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığına seçildiğim günden itibaren her zaman esnafımızın menfaatlerini korumak ve kollamak için gayret gösteriyoruz. Bu amaç doğrultusunda esnafımızın pos kullanırken daha az oran ödemesi için girişimlerde bulunarak Payco Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri firması ile görüştük. Girişimlerimiz neticesinde bankaların pos maliyeti 3,75 iken , firma esnafımıza bu oranı 2,99 komisyon oranları ile pos desteği sağlayacaktır. Amacımız esnafımıza yardımcı olmaktır.  1 yıl geçerli olacak bu protokol ile Pos’lu müşteri olacak esnaflarımıza özel komisyon oranı ile hizmet verilecektir. Esnafımıza destek olan Payco firmasının değerli yöneticilerine teşekkür ediyor, protokolümüzün esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.

 Payco Firması Genel Müdürü Utku Kılıç ise amaçlarının zor durumda olan esnafa destek olmak ve uygun pos oranı ile katkı sağlamak olduğunu dile getirerek, yapılan protokolün esnafa hayırlı olması temennisinde bulundu. Kılıç, Payco olarak 2,99 pos aranı ile esnafa 1 yıl boyunca yardımcı olacaklarını da sözlerine ekledi

Açıklamaların ardından Esob Başkanı Hakan Demirgil ile Payco Firması Genel Müdürü Utku Kılıç arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu