GenelGündemYerel Haberler

En İyi Şekilde Hizmet Edeceğim

Niğde Valiliği görevinden Sivas’a vali olarak atanan Vali Yılmaz Şimşek göreve başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında birlikte ve beraberlik içerisinde Sivas için çalışacaklarını belirterek, “Sivaslı hemşerilerime en iyi şekilde hizmet etmek temel ilkem olacaktır” dedi.

Sivas’ın yeni Valisi Dr. Yılmaz Şimşek göreve başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Şimşek mesajında, “Saygıdeğer Sivaslı hemşerilerim, değerli mesai arkadaşlarım; 2022/209 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığım Sivas Valiliği görevine 18.05.2022 tarihinde başlamış bulunmaktayım. Orta Anadolu ile Doğu Anadolu’nun kesişim noktasında bulunması sebebi ile tarihi İpek Yolu’nun önemli durak noktası ve Selçuklunun önemli merkezlerinden birisi olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı kadim şehir Sivas’ta Vali olarak hizmet edeceğim için son derece mutlu ve onurluyum.  Bu güzide şehirde Sivaslı hemşerilerime hizmet etmeyi nasip eden yüce Allah’a şükrediyor, bu imkanı sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum. Sivas; pek çok kültürel ve sanatsal  değeri bünyesinde toplamış, kadim bir kültüre sahip, sanat, spor, siyaset ve iş dünyasında yer alan birçok önemli şahsiyeti bünyesinden çıkarmış, kendine has özellikleriyle öne çıkan bir ilimizdir. Yeni görevimin; ilimiz ve bizler için hayırlı olmasını, yararlı sonuçlar üretmesini diliyorum. Bu vesile ile Sivas halkına hizmet etmiş olan tüm devlet erkanımızı, milletvekillerimizi, valilerimiz başta olmak üzere her kademedeki bürokratlarımızı, sivil toplum kuruluşu liderlerimizi ve kent gönüllülerimizi şükranla yâd ediyor, ebediyete intikal edenlere rahmet, hayatta olanlara da sağlık ve afiyet diliyorum.” dedi.

“BİRLİKTE ÇALIŞIP, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Devleti en iyi şekilde temsil etmeye özen göstereceğini söyleyen Vali Şimşek, “Görevde bulunacağım süre içerisinde siz Sivaslı hemşerilerime en iyi şekilde hizmet etmek temel ilkem olacaktır. Bu ilke doğrultusunda mesai kavramı olmaksızın devlet-millet kucaklaşmasını sağlamak için sizlerin hizmetinde olacağım. Halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Yönetim anlayışımın önemli bir unsuru olan sorunları müşavere ederek, taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bir başka ifade ile birlikte çalışıp, birlikte başaracağız. Bugüne kadar  görev yaptığım tüm mevkilerde, yürüttüğüm tüm çalışmalarda ve projelerde “ortak akıl”, “yönetişim kültürü” ve uzlaşmayı öncelemiş bulunmaktayım. Bu prensiplerden hareketle, yatırım ve hizmetlerin hızlı ve verimli bir biçimde vatandaşlarımıza ulaşmasını sağlamak  için ilin bütün bileşenleriyle uyum içerisinde çalışarak Sivas’ı daha iyi noktalara taşımaya çalışacağız. İlimizde devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçekleştirilmesi için ilgili bütün kesimlerle işbirliği içinde hareket ederek aktif ve sonuç odaklı bir çalışma şekli ortaya koyacağız. İlimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu