GenelGündemİlçeler

Doğanşehir’de Enkazının % 75’i Kaldırıldı

Malatya Doğanşehir ilçesinde Koordinatör vali olarak görev yapan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, enkaz kaldırma çalışmaları ve konteyner kent kurulumu hakkında bilgiler verdi.
Malatya Doğanşehir’de, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ile koordinatör kaymakamların koordinesinde yıkım ve enkazlar kaldırılmaya devam ediyor.


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Yılmaz Şimşek, “Depremden etkilenen yerleşim yerlerinden birisi olan Doğanşehir’deki çalışmalarımız depremin olduğu ilk günden itibaren yoğun bir şekilde devam ediyor. Burada milletimizin destekleri ile, devletimizin gücü ile yaraları sarmaya ve depremin izlerini kaldırmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada bir taraftan enkaz kaldırma çalışmalarımız sürerken bir taraftan da konteyner kent kurma çalışmalarımız devam ediyor. Günde 1.200 kamyon seferi ve 250 iş makinesinin çalışmasıyla, 1.766 olan acil yıkılacak/yıkık bina enkazının % 75’i kaldırıldı. İnşallah bayrama kadar Doğanşehir’deki enkazı kaldırmış olacağız. Konteyner kent kurma çalışmalarımızda yine hızla devam ediyor. 13 konteyner kent kurulması planlanmıştı. Bunlardan bir tanesi hemen hemen bitti. Burada yaklaşık 700 vatandaşımız yaşamaya başladı. 12 noktadaki kent kurma çalışmalarımız ise son aşamaya geldi. Alt yapı çalışmalarımız buralarda bitti. Konteynerleri alana yerleştirmeye başladık. Burada da inşallah vatandaşlarımız kısa sürede konteyner kente alınmış olacaklar.” Dedi.


Diğer yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından Malatya Doğanşehir’de yürütülen çalışmalara ait görseller paylaşarak, “Malatya Doğanşehir’de, Sivas Valimiz Yılmaz Şimşek ile koordinatör kaymakamlarımızın koordinesinde yıkım ve enkazlar kaldırılmaya devam ediyor. Günde 1.200 kamyon seferi ve 250 iş makinesinin çalışmasıyla, 1.766 olan acil yıkılacak/yıkık bina enkazının % 75’i kaldırıldı” notunu düştü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu