GenelGündemİlçeler

Divriği’de Eğitim Yatırımları Devam Ediyor

Divriği‘de TOKİ konutlarının bulunduğu bölgeye inşa edilecek Mustafa Necati İlkokulunda temel kazı çalışmaları başladı. 12 Derslikli Naci Demirağ Anadolu Lisesinde ise inşaat çalışmaları devam ediyor.

Divriği’de TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede inşa edilecek 12 Derslikli Mustafa Necati İlkokulu için çalışmalar başladı. Kangal Kaymakamı Onur Aykaç, Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Doğan ve ilgili kurumların yetkilileri, okul binasının yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.

12 Derslikli Divriği Mustafa Necati İlkokulunun 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılında hizmete açılması planlanıyor. Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan daha sonra İlçe Millî Eğitim Müdürü Melih Veysel Sayar ve Şube Müdürü Eyüp Durna ile birlikte bir başka eğitim yatırımı olan 12 Derslikli Divriği Naci Demirağ Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Aslan, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mayıs ayında çalışmalara başlanan okul inşaatının 300 iş günü içerisinde tamamlanması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu