GenelGündemİlçeler

Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor: Geleneksel El Sanatları Festivali Başladı

Sivas Belediyesi, geleneksel Türk el sanatları ve süsleme sanatlarının tanıtımını amaçlayan “Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor” festivalinin üçüncüsünü düzenledi. Festivalin açılışı, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, TBMM AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler, Hakan Aksu, Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, il protokolü ve birçok Sivaslı’nın katılımıyla gerçekleşti.

 

Başkan Bilgin, etkinlikte yaptığı konuşmada, bu festival aracılığıyla geleneksel el sanatlarının ve süsleme sanatlarının daha geniş kitlelerle buluşturularak hak ettiği ilgiyi görmesini ve tanıtımının yapılmasını hedeflediklerini belirtti.

Vali Vekili Şakir Öner Öztürk ise katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, Sivas’ın geçmişten günümüze uzanan el sanatlarına sahip çıktıklarını ve bu sanatların korunması, geliştirilmesi, ustaların desteklenmesi ve ürünlerin turizme kazandırılması konularında çaba gösterdiklerini vurguladı. Festivalin düzenlenmesine katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti ve etkinliğin Sivas’ı tarihi, kültürel ve medeniyet yolculuğuyla anımsatıcı bir etkinlik olarak zenginleştirmesini diledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından bir kurdele kesilerek festivalin resmi açılışı gerçekleştirildi ve katılımcılar stantları gezip ürünleri inceleme fırsatı buldular. Festival, 16 – 21 Ağustos tarihleri arasında Kent Meydanı’nda düzenleniyor ve 48 farklı sanat dalında yeteneklerini sergileyen 53 sanatçı etkinlikte yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu