GenelGündemPolitika

Destici: Şimdi Çıkmış Kandili Yerle Bir Edeceğiz Diyorlar

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas’ta partililerle bir araya geldi.
İl Başkanlığını ziyaret eden BBP Genel Başkanı Destici, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Seçiminin 2. tura kaldığını belirterek, ikinci turda da sahada özveriyle çalışacaklarını söyledi.
Destici, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni seçim politikası ve terör hakkındaki açıklamalarına dikkat çekerek, “PKK ile kol kola seçime giren Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış Kandili yerle bir edeceğiz diyor” dedi.
Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Kılıçdaroğlu ve yedili masa seçim sonuçlarından sonra biliyorsunuz belli bir süre seslerini çıkartamadılar. Müthiş bir çöküntü içine girdiler, demoralize oldular, iki gün sonra ancak kendilerine gelebildiler. Bir toplantı gerçekleştirdiler. Tahmin ediyorum kendilerine sunulan raporda, seçime iddialı şekilde devam edebilmesi için geçmişte söylediği bazı şeyleri tekrarlamaması, bunun karşısında tam tersini söylemesi yani bir ‘U’ dönüşü yapmasını istediler. Kılıçdaroğlu, kampanya döneminde ne diyordu; Masaya yumruğunu vura vura ‘özerklik şartını getireceğim’ diyordu. Yani bu ne demekti, ‘Türkiye’nin bir bölgesini PKK-HDP’ye teslim edeceğim’ diyordu. Aynı şekilde diğer yumruğunu da masaya vurup ‘Suriye’nin kuzeyinde bir başkası olacağına PYD, YPG olsun’ diyordu. Yani ‘o devlet kursun’ diyordu. Bunları söyleyen Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış diyor ki ‘Kandil’i yerle bir edeceğiz’. Gerçekten gülüyorum, ciddi bulmuyorum.”
Destici, 14 Mayıs’taki seçimlerde ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan’a verilen oyların tepki oyları olduğunu savunarak, “Herkesin ortak olduğu bir nokta var, o da Sinan Oğan’ın aldığı 5,2 oy çoğunluğu ne Zafer ne Sinan Oğan’ındır. Bu oyların bir kısmı evet o ittifakındır ama o oyların daha çoğunluğu onların değildir. Tepki oylarıdır. Bunun bir kısmı Memleket Partisi’nin oylarıdır, Muharrem İnce’nin oylarıdır. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına tepki oylarıdır. Bu oylar tamamen onların cebindeki oylar değildir. O oyların önemli bir kısmı da ne yaparlarsa yapsınlar, zaten Cumhur İttifakı’na ve cumhurbaşkanı adayına gelecektir” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu