GenelGündemSiyasetYerel Haberler

Coşkun: Hangi Sözünüzü Yerinize Getirdiniz

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Coşkun, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu’nun partisine yönelik sözlerine cevap vererek, “Siz İstanbul’u bırakın Sivas’a bakın. Biz Sivas’ta yaşıyoruz. Burada ne yaptınız hangi sözleri yerine getirdiniz? Yapmak istediniz de engel mi olduk? dedi.

CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun parti binasında basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi. Coşkun yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda 3-4-5-6 Haziran tarihlerinde 30 büyükşehir dışında kalan 51 ilde 102 milletvekilimiz görevlendirilmiştir. Bu bağlamda İl Milletvekilimiz PM üyesi Ulaş Karasu ve Balıkesir milletvekilimiz Fikret Şahin ilimizde çalışma yapmak ve rapor hazırlamak üzere görevlendirilmişlerdir. İl Başkanlığımız tarafından yapılan program çerçevesinde milletvekillerimiz ile sorunları yerinde tespit etmek ve halkımıza çözüm önerilerimizi anlatmak üzere ilçeler ve köylerde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Yapılan saha çalışmasında gördük ki; halkımız A’dan Z’ye her şeye yapılan gündelik zamlardan bıkmış usanmış ve maalesef tepki bile veremez olmuş. Ürünlere düzenli olarak yüksek miktarlarda zamlar yapılıyor, marketlerde gıda fiyatlarında etiketler günlük değişiyor. Doğalgaza, akaryakıta ve elektriğe büyük oranda zamlar yapılıyor. Halkımız bu zamlar altında eziliyor, ne yazık ki milyonlarca insanımız yoksulluk sınırının çok altında bir gelirle açlık sınırında yaşıyor. Çiftçi üretemez besici besleyemez duruma gelmiş. Çiftçi ektiğini tarlada bırakırsa besici hayvan beslemeyi bırakırsa sanayici imalatı bırakırsa kapıya kilidi asarız. Sadece aksaklıklar bunlar mı? Maalesef hayır. Sağlıktan eğitime, iç politikadan dış politikaya her noktada sıkıntılar her geçen gün dağ gibi büyüyor. Yönetemiyorsunuz yönetemiyorsunuz. Milletvekillerimiz ile yapılan çalışmalar sırasında karşılaştığımız ve bize anlatılan sorunlardan bir tanesi olan, Sivas merkez Yakupoğlan köyündeki eğitim sorununu daha önce sizler ile paylaşmıştık. Konuyu milletvekilimiz PM üyesi sayın Ulaş Karasu aracılığıyla Genel Başkanımıza iletilmiş ve Genel Başkanımız Meclis kürsüsünden bu vahim durumu dile getirmiştir. Genel Başkanımızın yer tahsisi yapsınlar 1 yıl içerisinde o okulu oraya ben yaptıracağım sözü iktidarı rahatsız etmiş olacak ki şimdiye kadar bu sorunu anlatmayanlar alelacele açıklama yapıyorlar.” dedi.

TÜRKİYE’NİN CHP’YE İHTİYACI VAR

Sadece Sivas’ın değil tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı olduğunu ifade eden Coşkun, “Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluşun ve kuruluşun partisidir.  Mevcut hükumet, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ülkeye kazandırılan yatırımları satarak yok etmiştir. İlimizin ekonomik can damarları olan cer atölyesi, dikimevi, çimento fabrikası, bölge müdürlükleri yine mevcut iktidar tarafından ya kapatılmıştır ya da başka illere taşınmıştır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilimizin ve ülkemizin sorunlarını da çözümlerini de biliyoruz. Bu sorunları çözecek kadrolarımız hazır. Biz hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi hazır. Son seçimde kazandığımız büyükşehirlerde belediye başkanlarımız ve kadroları bu sorunları çözmeyi başardı. Anlaşılan iktidar büyükşehirleri kaybetmenin şokundan hala çıkamamış ki, İstanbul büyükşehir belediye başkanımızın neler yaptığını soruyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İmamoğlu ve ekibi 2022’de 51890 öğrenciye burs verdi, 150 bin haneye süt dağıtıyor. Bugünkü tarih itibariyle 21 ilçede 32 kreş hizmete girmiş durumda, 2019 tarihinden beri aynı anda dünyada en çok metro yapan şehir oldu. İBB tarihinde ilk defa öğrenci yurtları açtı, askıda fatura uygulaması ile halkımıza nefes aldırdı, anne kart, üniversite öğrencilerine destek, halk ekmek, kültür sanat saymakla bitmez. İstanbul ‘da yapılanları merak ediyorsunuz buyrun cevabınız. Ben buradan Cumhuriyet kenti Sivas’tan gece gündüz çalışan emek veren tüm belediye başkanlarımıza ve ekiplerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu’nun CHP’ye yönelik sözlerine cevap veren Coşkun şu açıklamalarda bulundu.

“Yalnız siz İstanbul’u bırakın Sivas’a bakın. Biz Sivas’ta yaşıyoruz. Burada ne yaptınız hangi sözleri yerine getirdiniz? Yapmak istediniz de engel mi olduk? Her zaman her yerde söyledim burada yine tekrarlıyorum bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilimizde halkımızın yararına yapılacak olan her şeyi desteklemeye katkı koymaya hazırız. İlimizin sorunlarından birkaç tanesini hatırlatmak isterim. 2014’te gelecek olan hızlı tren hala gelmedi, Yağdonduran ve Geminbeli tünelleri hala tamamlanamadı, lojistik köy projesi sonuçlanmadı, Sivas Malatya yolu bir türlü bitmedi, 3 yıldır çocuklar okulsuz okul yapılamadı. Bu beceriksiz yönetimi kimseyi suçlayarak çözemezler. Kaldı ki merkezi iktidarın yapması gereken asli görevlerinden olan kreş, yurt ve burs dağıtımını İBB niçin yapmadı diyorsanız söyleyecek söz bulamıyorum. İBB’yi hükumete alternatif olarak görüyorsanız bu da bizim için onurdur. İşte bu sorunları çözmek ülkemizi refaha kavuşturmak için, sadece Sivas’ımızın değil, ülkenin Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var. Cumhuriyet halk partisi varsa herkes için var”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu