GenelGündemİlçeler

“Çanakkale Savaşı, “Çanakkale Geçilmez“ Gerçeğini Kabul Ettirdiği Bir Destandır”

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Deveci, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi‘nin 108. yıl dönümü dolayısı ile yaptığı açıklamada, “Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı; Türk askerinin vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyarak tüm dünyaya “Çanakkale geçilmez“ gerçeğini kabul ettirdiği bir destandır” dedi.
Başkan Deveci açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.”
M.Kemal ATATÜRK
Çanakkale Zaferi 18 Mart 1915, tarihten silinmek istenen yokluklar içindeki Türk Milletinin, vatan sevgisi bilinciyle, dönemin en güçlü devletlerine karşı, adını tarihe altın harflerle yazdırdığı, inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir.
Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı; Türk askerinin vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyarak tüm dünyaya “Çanakkale geçilmez“ gerçeğini kabul ettirdiği bir destandır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun diyor, kahraman gazilerimize de sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu