GenelGündemİlçelerSpor

Çalımbay: “Ben Takımımı Yarı Yolda Bırakıp Gitmem”

DG Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımdaki geleceğiyle ilgili konuştu. Çalımbay, “Ben hiçbir zaman bir takımı yarı yolda bırakıp gitmek karakterinde birisi değilim. Öyle bir şey olması da mümkün değil. O konuya hiç girmek istemiyorum” dedi. 7. sezonunu geçirdiği Sivasspor’da yaptığı basın toplantısında, geçmiş yıllardaki başarılarından ve takımın mevcut durumundan bahsetti. Çalımbay, gelecek iki lig maçının önemine vurgu yaparak taraftarları tribünleri doldurmaya ve takımı desteklemeye çağırdı.

Çalımbay, son dört maçlarını kaybettiklerini ve bazı maçları kaybetmemeleri gerektiğini ifade etti. Ayrıca var  ve hakemlerle yaşadıkları zorluklara da değindi. Kadrodaki mevcut oyuncuları en iyi şekilde kullanmaları gerektiğini belirtti.

Teknik direktöre geleceğiyle ilgili yöneltilen soruya ise “Ben o konuya girmek istemiyorum. Başkanımız zaten açıklama yapmış. Benim başkana saygım sonsuzdur. Ben hiçbir zaman takımı yarı yolda bırakacak bir karakterde değilim. Öyle bir şey mümkün değil. Benim tek düşüncem bu iki maç. Eğer mutsuz olsaydım kesinlikle burada durmazdım. Ben Sivaslıyım, bu kulübü hiçbir zaman yarı yolda bırakmam. Bu sene gidersem bile tekrar geri gelirim. Sorun yok” şeklinde cevap verdi.

Çalımbay, Türkiye Kupası ve lig arasında tercih yapması gerektiği sorusuna ise “Bizim için lig önemli. Ligde rahat olsaydık, Türkiye Kupası’nda daha farklı bir durumda olurduk. Şu anda hedefimiz lig. Türkiye Kupası’nda da elimizden geleni yapacağız, ancak önceliğimiz lig” yanıtını verdi.

Son olarak, kriz ortamında geleceğiyle ilgili konuşmanın doğru olmadığını belirten Çalımbay, takımın krizi aşması için yönetim, taraftar ve futbolcuların birlikte hareket etmeleri gerektiğini ifade etti. Kalan iki maça odaklandığını ve bu süreçte takımın bir arada olması gerektiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu