GenelGündem

Borsada Togg’una Kavuştu

Sivas Ticaret Borsası, Türkiye’nin gururu olan yerli ve milli otomobili TOGG TX10’u teslim aldı. Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG’un hayırlı olmasını temenni eden Başkan Hayrullah Karakaya, “Ülkemiz ve Türk halkı için müthiş bir gurur olan yerli ve milli aracımızı teslim aldık” dedi.

Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Karakaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sivas Ticaret Borsası adına alınan TOGG’un ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekiminde, Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG, Sivas Ticaret Borsası’na teslim edildi. Türkiye’nin renkleri serisinde Gemlik Mavisi olarak geçen 58 TOG 005 Plakalı lacivert TOGG TX10’un ilk sürüşünü gerçekleştiren Başkan Karakaya, “Mayıs ayı sonunda TOBB’un Genel Kurulu’nda 81 ilden 365 oda ve borsa başkanımız ile bir kura çekimi gerçekleştirdik. Biz de geçtiğimiz günlerde yerli ve milli aracımızı Sivas Ticaret Borsası adına teslim aldık. Milli değerimiz olan TOGG aracımızı borsamız hizmetleri yanı sıra Borsamız Üyeleri ve ilimizdeki Şehit ailelerimizin birinci derece yakınlarının da düğünlerine tahsis ederek onların bu mutlu günlerine ortak olacağız.” ifadelerini kullandı.

Türk üretimi olan aracın üretimin de emeği geçen tüm kademelere Sivas İş dünyası adına teşekkür eden Başkan Karakaya, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, TOBB Başkanımız ve aynı zamanda TOGG Yönetim Kurulu Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na da özellikle teşekkür ediyor, Borsamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu