Genel

Biletler Hilmi Başkandan

Sivas Belediyesi, UEFA Avrupa Ligi play-off rövanş müsabakasında İsveç ekibi Malmö ile karşılaşacak Demir Grup Sivasspor’a destek olarak örnek bir çalışmaya imza attı. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in talimatıyla heyecan dolu rövanş maçının tüm biletleri toplu bir şekilde satın alındı ve taraftarlara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Vekili Erdal Sarılar ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay basın açıklaması yaptı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, biletlerin tamamını aldıklarını ve taraftarlara ücretsiz şekilde verileceğini duyurarak, “Perşembe günü şehrimizin gururu Sivasspor’umuzun Avrupa Ligi’nde rövanş maçı var. İnşallah Sivasspor, şehrimiz ve ülke futbolunu en iyi şekilde temsil edecek ve en iyi şekilde sahaya çıkıp mücadelesini verecek. Biz bu konuda Sivasspor’a güveniyoruz. Burada 12. adam olarak şehrimize büyük görev düşüyor. Bizler Sivasspor sevdalıları olarak, her maçta Sivasspor’a destek vermemiz gerekiyor. Biz bu önemli Avrupa Ligi maçı öncesinde şehirdeki tüm bahaneler ortadan kaldırıp, taraftarların tam kapasite stadyuma gelip desteklemeleri adına biletleri Sivas Belediyesi olarak tamamını aldık. Maça gelmek isteyen tüm herkesi maça davet ediyoruz. Sivas Belediyesi olarak bugünden itibaren tüm biletler tarafımızca satın alınmış olup maça gitmek isteyen tüm taraftarlarımız kağıt bilet alacak.” diye konuştu.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay Sivasspor da, taraftarın önemine değinerek, ”Biz göreve başladığımızdan itibaren Avrupa’ya gidiyoruz. Türkiye’yi de çok güzel şekilde temsil ediyoruz. Başarılı olmak istiyorsak bir bütün olmalıyız. Bu bütünlüğün içinde de en büyük taraftar gelir. Taraftar ne kadar çok olursa daha farklı olur. Malmö ilk maçta müthiş bir taraftar desteği ile oynadı. Bize baskı kurabiliyorlardı. Tek isteğimiz taraftarın maça gelmesi. Yeter ki taraftar gelsin. Onların desteğiyle daha da güçlü olacağız.” dedi.

Başkan Vekili Erdal Sarılar da, “Başkanımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kupada ki Alanya maçında da bütün biletleri aldı başkanımız. Bu maçta kağıt bilet geçerli. Burada isim, soy isim ve TC olmayacak. Onun için herkesin gelmesini rica ediyoruz. başkanımıza ve belediyemize teşekkür ediyoruz. Passolig satış noktalarından biletler alınabilecek. Sadece kombine olan yerler hariç her yerden bilet verilebilecek. Tahmin ediyorum 2 günde biletler tükenecek.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu