GenelGündem

Kişi Kendinden Bilir İşi

Geçtiğimiz günlerde kaleme almış olduğum ‘Tek Suçlu Mustafa Eken’ başlıklı yazım birilerini rahatsız etmiş.
Konuya girmeden önce “Kişi kendinden bilir işi” en sevdiğim laftır.
Gelelim konumuza…
Dün akşam birkaç yerden aldığım telefonla meslektaşlarım adımın bir TV programına katılan kişilerce kullanıldığı bilgisini iletti. İlgili programı izlerken (Dişe dokunur tek bir bilginin olmadığı) kişilerin şahsi konular yüzünden taşladığı Ticaret ve Sanayi Odasına yakın bir basın mensubu olduğumu dile getiriyorlar.
Şahsımın; Sivas’taki hiç bir kurum ve kuruluşla olmadığı gibi Ticaret ve Sanayi Odası ile de bir bağı bulunmamaktadır.
Bir de TSO Basın danışmanının (Sektörde bir çok kişiyi yetiştirmiş, ağabeyimiz olan) bazı şeyleri bize ilettiğine benzer ifadeler kullanılıyor.
Köşemi yazdığım sivashaber346 adlı haber sitesi, Hakan Kaleli tarafından kurulmuş ancak 2019 yılında sektörden ayrılması nedeniyle farklı bir firmaya devredilmiştir.
Bizlerde bu sitede dilimizin döndüğü, kalemimizin yazdığı kadarıyla görüşlerimizi okurlarımızla paylaşıyoruz.
Cemil Laçiner’in söylemlerinde nedense Rahmetli Erbakan Hocanın tarzına aykırı olarak bir kin ve nefret hakim.
‘İbrahim Budaklı Başkanım söyledi, TSO Basın Danışmanı bir şeyler söylemiş, Osman Yıldırım döneminde de orada soytarılar vardı, şimdide de var’ diyor hem de bahsedilen kişinin kendi kanalında…
Sayın Laçiner’e sormak istiyorum; “Bu kin ve nefret dili size ne kazandırıyor. Erbakan Hoca gibi ülke siyasetine damga vurmuş, kalplere girmedikçe iman etmiş olamazsınız inancının hakim olduğu İslam inancına sahip biri neden nefsine yeniliyor.
Sayın Budaklı’ya gelince yazılarımda kimse bana müdahale edemez, kimse bana sufle veremez. Bildiğimi yazarım. Gördüğümü yazarım.
Şunu belirtmekte de fayda var, ne Mustafa Eken ile iki kelime ettim, ne Mustafa Eken hayranlığım var, ne de Mustafa Eken’in bizim haber sitemize tek kuruş yaptığı bir ödeme var.
Bizler, haberciliğin kutsal olduğuna inanan ve bu doğrultuda maddiyat karşılığı haber ya da köşe yazan insanlar değiliz.
SİVAS BELEDİYESİ BASKIYA DAYANAMIYOR VE OLMADIK YERLERİ İMARA AÇIYORMUŞ!!!
Unutmadan Sayın Budaklı’nın söylediği ve suç unsuru barındıran Mustafa Eken, tarlaları topladı, belediye baskıya dayanamadı ve imara açtı sözleri karşısında gözler Sivas Belediyesine çevrildi. Bu nasıl bir baskıdır, nasıl yapılır biz bilemiyoruz. Sayın Budaklı bunu açıklarsa, Belediyemizde bu baskıdan kurtulur…
Yazımın başında dediğim gibi “Kişi kendinden bilir işi.”
Eğer haksızlığa göz yumarsanız, usulsüz bir şeyi birilerine verirseniz, buna ön ayak olursanız siz çok iyi insan, çok iyi bir Müslüman oluyorsunuz. Ama eğer haksızlık karşısında susmaz, dilsiz şeytan olmazsanız ne yazık ki sizi çamura bulamak isteyenler oluyor. Dünde böyleydi, bugünde böyle…
Kalın sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu