GenelGündemİlçeler

BBP Saha Çalışmalarını Sürdürüyor

1993 yılında Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu Büyük Birlik Partisi 30 yıllık siyasi tarihinin en önemli seçimine giriyor. Türk siyasetinin en tecrübeli ve en eski partilerinden biri konumunda bulunan BBP, 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde halkta birebir karşılığı olan adaylarla sahaya indi.

İl merkezi dışında ilçe ve köylerde de seçmenleriyle buluşan BBP’li Doğan Ürgüp, kendisine ve partisine gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu da ifade etti.

Büyük Birlik Partisinin listesinde yer alan diğer adaylarda Sivas halkının yakından tanıdığı ve sevgi beslediği isimler… Uzun yıllar BBP İl Başkanlığı ve İl Genel Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunan Uğur Bulut, kırsal kesimde de tanınan ve bilinen bir isim. İl Genel Meclisinde gösterdiği performansla merkez ve ilçe köyleri tarafından takdir toplayan Bulut BBP listesinin ikinci sırasında yer alıyor.

Yine BBP Genel Merkezinde uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunan ve İl Başkanlığının yanı sıra İl Genel Meclisi üyeliği yapmış olması nedeniyle de çok sevilen Aytekin Kulmaç listedeki bir başka önemli isim olarak dikkat çekiyor. Kulmaç, eğitim camiasınının da yakından tanıdığı bir isim. Öğretmenlik, idarecilik ve dershane işletmeciliği dönemlerinde onbinlerce öğrenci yetiştiren Kulmaç, kurulduğu günden bugüne BBP’de siyaset yapıyor ve çizgisini 30 yıldır muhafaza ediyor.

BBP listesinin diğer adayları işadamı Uğur Karaca Kangal ve çevre ilçelerde, bürokrat Hamza Kevioğlu ise Şarkışla ve yakın ilçelerde oldukça etkili isimler olarak göze çarpıyor. Sivas ve ilçelerini bir plan dahilinde bölen ve onlarca ekip oluşturan BBP il ve merkez ilçe başkanlığı hummalı çalışmaları organize ediyor. Adaylar Sivas merkezde ve faklı ilçelerde koordineli bir şekilde gecenin geç saatlerine kadar çalışmalarını devam ettiriyor.

BBP’nin kapsamlı, organizeli ve sistemli çalışmasının karşılığının sandıklara ne oranda yansıyacağı ise şimdiden çok merak ediliyor.
Cumhur İttifakı içinde yer alan BBP, seçim çalışmalarına başladığında “en az 2 vekil” söylemiyle sahaya inmişti. Sahadan gelen tepkiler, seçmenlerin gösterdiği teveccüh ve diğer partilerin listelerine olan tepkiler BBP’nin hedef büyütmesini sağladı.
Adayların Sivas’ı sokak sokak biliyor olmaları, şehrin tamamına yakınını tanıyor olmaları, sorunları bilmeleri, çözüm önerileri seçmen tarafından da olumlu karşılanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu