GenelGündem

Başkan Uzun Görev Başında!


Başkan Uzun Görev Başında!

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Sivas Belediye Başkanı seçilen Dr. Adem Uzun, Hilmi Bilgin’den görevi devralarak resmen göreve başladı. Devir teslim töreninde yaptığı konuşmada Uzun, liyakatli ve ehil kadrolarla şehre hizmet etmenin zamanı geldiğini söyledi.

Sivas’ın en büyük sorunlarının ulaşım ve su olduğunu belirten Uzun, bu sorunların çözümü için kısa sürede çalışma başlatacaklarını ifade etti. Sokak hayvanları konusuna da değinen Uzun, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Sivaslı hayvanseverlere söz vererek, “Sokak hayvanlarının bir sorun olduğunu biliyoruz. Geldiğimizde ortak paydaşlarımızla birlikte oturacağız istişarelerimizi yapacağız. Bu sorunu hep birlikte ortak akıl ve istişare ile çözeceğiz.” dedi.

Sivas Kadınların ve Gençlerin Şehri Olacak

Sivas’ın kadın ve gençlerin şehri olacağını vurgulayan Uzun, Cumhuriyet tarihinin ilk kadın belediye başkan yardımcısını atadıklarını açıkladı. Avukat Esra Meran Uslu’nun belediye başkan yardımcısı olarak atandığını duyuran Uzun, “Sivas’a dışarıdan gelenler sokağında, ticaretinde, sosyal hayatında ve her yerde kadınlarımızı görsün.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu