GenelGündem

Başkan Bilgin’den İlk Ziyaret Şehit Ailelerine

Başkan Bilgin’den İlk Ziyaret Şehit Ailelerine

Adaylığı kesinleşen AK Parti Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ankara’dan gelir gelmez ilk ziyaretini Sivas Şehitler Aileleri ve Gaziler Derneği’ne yaptı.


Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından adaylığı açıklanmasının ardından ilk ziyaretini Sivas Şehitler Aileleri ve Gaziler Derneği’ne yaptı.
Burada dernek başkanı Fatih Deveci ve şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelen Bilgin, sohbet ederek görüş ve talepleri dinledi.


Bilgin yaptığı konuşmada, “Bu coğrafya, bu topraklar 1071 yılında Sultan Alparslan’ın ‘size öyle bir vatan aldım ki ebediyen Türk-İslam yurdu olacaktır’ sözü ile bize vatan oldu. Bu toprakları vatan yapanda o günden bu güne kadar bu topraklar için, bayrağımız için, değerlerimiz için, dinimiz için toprağa düşen şehitlerimizdir. Rabbim bizi şehitlerimizin şefaatine nail eylesin. Doğduk, öleceğiz, en güzel ölümde Allah yolunda, bu yolda şehit olarak ölmektir.

Sizler bize şehitlerimizin emanetlerisiniz. Bizlerde sizin birer evladınız. Sizler bizim baş tacımızsınız. Sayın Cumhurbaşkanımız da 3 Kasım 2001 yılından bu yana attığı her adımında şehitlik mertebesini yüceltecek, onların emanetine sahip çıkacak, sizlerle bir ve beraber olacak, sizlerin hayır duasını alacak hizmetler yaptı, yapmaya da devam ediyor.” dedi.
Bilgin, şehit yakınları ve gazilere her zaman destek olmaya devam edeceğini belirterek, “Sizler bizim baş tacımızsınız. Sizin dualarınızla yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu