GenelGündemİlçeler

Başkan Bilgin, “Numune Hastanesi Üst Geçit Projesinde Esas Sorun Altyapı”

Sivas‘ın İl Koordinasyon Kurulu‘nun 2023 yılı 3. toplantısı, Vali Yılmaz Şimşek’in başkanlığında yapıldı.
Toplantıda Sivas Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar hakkında kurum müdürlerini bilgilendiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Numune Hastanesi üst geçit inşaatı, içme suyu ile ilgili çalışmalarda gelinen son nokta ve İller bankası ile yaptıkları ortak çalışmalara değindi.

İlk olarak numune hastanesi üst geçit inşaatının son durumu hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, “Sivas merkezdeki Numune Hastanesi üst geçit inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Vatandaşlarda çalışmanın olmadığı gibi düşünceler var. Esas sorun altyapı… Onun dışındaki imalatlar yan tarafta üretiliyor. Gündemi uzun zamandır işgal eden suyla ilgili çalışmalarımızda hızla devam ediyor. İnşallah Bundan sonra devamı da yapılacak. Sivas’ın gündemini bu sorundan kurtarmış olacağız” dedi.


Bilgin, İller Bankası ile yeni bir çalışma başlatma kararı alındıklarını belirterek, “İller Bankası ile ilgili yeni bir çalışma başlatıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nı ve etrafının altyapı işlerini tamamen bir bütün olarak projelendirerek İller Bankası aracılığıyla yapmayı planlıyoruz. Bölge müdürümüz ve ekibi bizim ekiplerle birlikte çalışma yapıyor. Bunu başarabilirsek, o bölgenin tamamen bir bütün olarak altyapısı yapıldıktan sonra da ruhsatlandırarak oranın inşaat faaliyetlerine başlayacağız. Yine Aksa Doğalgaz‘ın ÇEDAŞ koordinemiz gayet iyi. Yaz olması sebebiyle Milli Eğitim Kültür Müdürlüğü, Gençlik Spor ile bir kısım çalışmalar da, biz lojistik destek veya proje ortağı olarak devam ediyoruz. Ben tüm ekibe ve tüm müdürlerimize teşekkür ediyorum. Ortak paydamız Sivas ve memlekete hizmet etmek… Olaylara çözüm odaklı baktığımız zaman, hepimizin hedefi aynı olduğu için aynı noktada buluşmak olmalı” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu