GenelGündemİlçeler

100 Dönümlük Ekili Arazi Küle Döndü

Sivas’ın Şarkışla İlçesine bağlı Maksutlu Köyü ile Döllük Köyü arasında çıkan yangında 100 dönümlük ekili arazi tamamen yanarak küle döndü. Köy halkı traktörleri ile yangına müdahale etmeye çalışsa da arazi kül olmaktan kurtarılamadı.

Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Maksutlu köyü ile Döllük köyü arasında bir tarım arazisinde yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle büyüyen yangın ekili tarım arazisine sıçradı. Yangına köylüler traktörleri ile müdahale etmeye çalıştı. Çiftçilerin çabasına rağmen 100 dönümlük ekili arazi küle döndü. Kontrol altına alınan yangının verdiği hasar havadan görüntülendi.

Yanan arazide incelemelere bulunan Şarkışla Ziraat Odası Başkanı ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Azimet Topçu, çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Maksutlu ile Döllük arasındaki bir bölgede yangın çıktı. 100 dönüme yakın arazide hasar tespiti var. Yangın kontrol altına alındı. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun. Bundan sonraki süreçte sizlerin aracılığı ile herkesi uyaralım. Sigara izmariti ve afaki yanıcı maddelere hasat sürecine kadar dikkat edelim. Aksi takdirde telafisi olmayan şeyler yaşanıyor. Herkesi tedbirli ve kontrollü hareket etmeye davet ediyorum” dedi.

Arpa ve buğday ekili arazide çıkan yangın ile ilgili inceleme başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu