GenelGündemİlçeler

Başkan Akkaş, “Yağan Yağmurlar, Çalışmalarımızı Aksattı”

Sivas İl Genel Meclisi‘nin haziran ayı 2. Oturumu Hakan Akkaş başkanlığında il genle meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Başkan Akkaş yaptığı konuşmasında, ülke genelinde yaşanan yoğun yağışların Sivas’ta da yatırımları engellediğini ve özellikle yol yapımında yağışlar nedeni ile aksamlar yaşandığını belirtti. Başkan Akkaş yaşanan sel felaketleri nedeni ile önceliklerinin bu felaketlerin önüne geçmek olduğunu ve bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını aktardı.

Başkan Akkaş, “Bu yağmurlar ne kadar devam eder bilemiyoruz. Her an su baskınına hazır, sele hazır, felakete hazır bir noktada doğal olarak öncelikler kaydırılmalı. Şuan Yol Şube müdürümüz çalışmalarını yapıyor. Bu sadece Sivas merkezde de sınırlı bir çalışma olmadığı için doğal olarak bununda bir süreci var. O çalışmalar yapıldıktan sonra yeniden bazı şeyleri gözden geçirmekte fayda var. Yol bir ihtiyaçtır muhakkak. Ama bu şekilde bir risk varsa öncelikle o riskin bertaraf edilmesi lazım. Öncelikle aşırı yağmurdan kaynaklı oluşabilecek olan sel felaketleri, suların tahliyesi vs bunlar gözden geçiriliyor. Gerekirse onların menfeze çekilmesi sureti ile bir çalışma içerisine girmekte fayda var.  Mevsimler kaymaya başladı. Bu bir gerçek. O yüzden önce konfor değil gerek can gerekse mal boyutunda öncelikle yapacağımız işleri önce bir çıkartıp daha sonra gerekiyorsa programların buna göre değişimini gözden geçirmekte fayda görüyorum” dedi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Yapılan oylama neticesinde İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayında tatile girmesi kararlaştırıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu