Gündem

Başarıyla Yürütülen Güvenlik Operasyonları İle Sivas’ta Huzur Sağlandı

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 11-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucunda il genelinde huzur ve güven ortamı sağlanmıştır. Yapılan detaylı çalışmalar neticesinde birçok suç unsuru ortaya çıkarılmış ve suçluların yakalanmasına yönelik etkili adımlar atılmıştır.

İl genelinde gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda (52) olayda (34) şüpheli şahıs yakalanmıştır. Asayiş suçlarına yönelik yapılan aramalarda ise (2) araç, (1) tabanca, ve (2) şarjör ele geçirilmiştir. Ayrıca, umuma açık yerlerde yapılan (106) denetlemede güvenlik sağlanmıştır.

İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından yürütülen devriye faaliyetlerinde ise UYAP ve KİHBİ sistemlerinden toplamda (25.304) şahıs ve (14.774) araç sorgulanmış, bu sorgular neticesinde (71) şahıs yakalanmıştır.

Narkotik Suçları ile Mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonda (1) şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılmış ve 15 gram kubar esrar ele geçirilmiştir.

Kaçakçılık Suçları ile Mücadele kapsamında (13) şahsa işlem yapılmış ve yapılan aramalarda 880 paket sigara ile 1 adet sikke ele geçirilmiştir.

Trafik Faaliyetleri kapsamında il genelinde gerçekleştirilen sorgulamalarda (1.960) şahıs ve (5.685) araç sorgulanmış, (39) araca toplam (102.570) TL idari para cezası kesilmiş ve (17) araç trafikten men edilmiştir. Ayrıca, önemli suçlardan (4) şüpheliye cezai işlem uygulanmıştır.

Siber Suçlarla Mücadele kapsamında ise (60) sosyal medya hesabı üzerinde yapılan çalışmalarda (9) suç tespit edilen hesap/şahıs hakkında işlem yapılmış, ve (155) internet sitesinin erişime engellenmesi sağlanmıştır. Ayrıca, siber suçlarla ilgili bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında (427) kişiye eğitim verilmiştir.

Toplum Destekli Kolluk ve Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Eğitimi kapsamında ise (322) vatandaş, (1) işyeri, (150) öğrenci, (1) okul, ve (1) muhtara bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.

İl genelinde gerçekleştirilen bu başarılı operasyonlar sayesinde vatandaşların huzur ve güven içinde yaşam sürmeleri sağlanmış, suç unsurlarıyla etkili bir mücadele yürütülmüştür. Jandarma ekipleri, ilin güvenliği ve kamu düzeninin korunması adına çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu