GenelGündemİlçeler

Bakan Kurum, “Sivas’ı Parlak Bir Geleceğe Hazırlıyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Ümraniye Nikah Salonu’nda Sivaslılarla kahvaltı programında bir araya geldi. Sivas‘ı parlak bir geleceğe hazırlayacaklarını belirten Kurum, hayata geçirdikleri ve devam eden projeleri anlattı. Seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye Nikah Salonu’nda Sivaslılarla kahvaltı programında bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, hayata geçirdikleri ve devam eden projeleri anlattı. Sivas’ı parlak bir geleceğe hazırlayacaklarını belirten Kurum, “Biz, Sivas’ın taşına, toprağına, suyuna aşığız. Biz Sivas’ın insanına aşığız, Sivasımızın güzel gönüllü, insanlarına hizmet etmekten onur duyuyoruz” dedi.


Kahvaltı programının ardından Ümraniye Millet Bahçesi’ne geçen Bakan Kurum burada gençlerle skuter yarışmasına katıldı. Yarışmada Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, diğer milletvekili adayları, ilçedeki AK Parti teşkilatı, gençlik kolları üyeleri de yer aldı. Ardından köfte ekmek hazırlayıp gençlere dağıtan Kurum, bol bol da fotoğraf çektirdi.
BİZ SİVAS’IN İNSANINA AŞIĞIZ
Sivaslılar programında vatandaşların taleplerini de dinleyen Bakan Kurum, “Biz, Sivas’ın taşına, toprağına, suyuna aşığız. Biz Sivas’ın insanına aşığız, Sivas’ımızın güzel gönüllü, insanlarına hizmet etmekten onur duyuyoruz. Aşık Veysel‘in ‘Ölümsüz olmak istersen eğer/ Dünyaya bırakırsın bir eser’ sözünü kendimize rehber ettik. Zara’dan Kangal’a, Divriği’den Suşehri’ne kadar Sivas’ımızın dört bir yanına hizmet ettik, eser verdik, sizlerin dualarını, desteklerini aldık. İşte geçtiğimiz ay Sivas’ımıza yeni projelerimizle, müjdelerimizle gittik. Toplam yatırım değeri 1.8 milyar liralık olan 30 dev eserimizi Sivaslı kardeşlerimize armağan ettik. Sivas’ımızda 218 milyon yatırımla millet bahçemizi ilk fidanlarıyla buluşturduk. Kapalı otoparkımızın ve Kale projemizin yeni etabını başlattık. Yine 1.6 milyar lira yatırımla; Merkez’de Yenimahalle’de 746 sosyal konutumuzun anahtarlarını teslim ettik. İçme suyundan yol yapımlarına, sosyal donatılardan güneş enerjisi santrali yapımına, kamu binalarından iskan konutlarımıza kadar 28 eserimizin de açılışını gerçekleştirdik” diye konuştu.


SİVASIMIZA TOPLAM BÜYÜKLÜĞÜ 2.3 MİLYON METREKARE OLAN 8 MİLLET BAHÇESİ KAZANDIRIYORUZ
Bakan Kurum, “Bugün Sivas’ımızda, bir elimizle İller Bankamızla yaptığımız 429 milyon liralık yatırım değerine sahip 9 projemize hızla devam ederken; diğer elimizle konut, cami, ticaret merkezi, hükümet konağı ve sosyal tesislerin inşasını sürdürüyoruz. Bir yandan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projemiz kapsamında 2 bin 700 evimiz, 200 iş yerimiz, 13 bin 500 konutluk arsamız için hak sahiplerimizi belirlerken; diğer yandan Sivas’ımıza toplam büyüklüğü 2.3 milyon metrekare olan 8 millet bahçesi kazandırıyoruz. Eski Stad Yeri, Kadıburhanettin ve Şarkışla millet bahçelerimizin yapımını tamamladık, sizlerin hizmetine sunduk. Zara Kızılırmak, Eğriçimen ve geçtiğimiz ay ilk fidanlarını toprakla buluşturduğumuz millet bahçemizin yapımına devam ediyoruz. İnşallah bu yıl içerisinde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.
HER NE YAPIYORSAK SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE HAYATA GEÇİRİYORUZ
Bakan Kurum, “Seyfebeyli ve Yüceyurt’u da unutmadık. Buralardaki millet bahçelerimizin de yapımına en kısa sürede başlayacağız. İnşallah bu millet bahçelerimiz şehrimize hem yeni nefes alanları olacak hem de genç yiğidoların spor yaptığı, basketbol, futbol oynadığı bir merkez haline gelecek. Evet, biz Kararlıyız, yiğidolarımıza söz veriyoruz; Sivas’ımızı çok daha parlak bir geleceğe hazırlayacağız. Bu söz, öyle Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği söze benzemez. Bu söz, eser adamlarının sözüdür. Bu söz, liderimizin, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözüdür. Biz Sivas’ımıza hizmet diyoruz, Sivas’ımız için eser üretiyoruz, Sivas’ımızın güzel insanlarına güzel bir gelecek hazırlıyoruz. Her ne yapıyorsak da bunu sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun vizyonuyla hayata geçiriyoruz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu