GenelGündemİlçeler

Anadolu Yıldızları Judo Yarı Finalinde Sivaslı Sporcular Altın ve Bronz Madalyalarla Parladı

Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023 Anadolu Yıldızları Judo Ligi Yarı Final Müsabakaları, 03-04-05-06 Temmuz 2023 tarihleri arasında dört farklı ilde gerçekleştirildi. Çanakkale, Tunceli, Aksaray ve Bolu‘da yapılan müsabakalarda, Türkiye’nin gelecek vaat eden genç judocuları ter döktü.

Yarı final müsabakaları, teknik toplantı ve hakem toplantısıyla başladı. Sivas‘ı temsil eden sporcular, Anadolu Yıldızları Judo Ligi Yarı Final Müsabakalarında başarılı bir performans sergileyerek ilin gurur kaynağı oldu. Sporcular , bir altın madalya ve iki bronz madalya kazanarak Sivas’ı en iyi şekilde temsil etti. Ödül töreninde protokol üyeleri tarafından sporculara madalyaları takdim edildi. Ayrıca müsabakalar kapsamında kültür günü etkinliği ve saygı yürüyüşü düzenlendi.

Aksaray ilinde yapılan müsabakalarda derece elde eden Sivaslı sporcuların isimleri ve dereceleri şu şekildedir:

Erkeklerde:

        55 kg Mehmet Tuna Gez – Altın madalya ve şampiyonluk

Kadınlarda:

       57 kg Ecrin Fatıma Elbay – Bronz madalya

       63 kg Gülşah Çam – Bronz madalya

Mehmet Tuna Gez’nin şampiyon olduğu sıklette, 19-22 Temmuz tarihleri arasında Denizli’de yapılacak Analig finallerinde Sivas’ı temsil etme hakkı kazandı.

Judo sporcularının antrenörü Bekir Güzelimdağ, Mehmet Tuna Gez’in Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında yaşadığı talihsizlik ve şanssızlık sonucu elendiğini ancak Analig’in onun için bir şans olduğunu belirtti. Gez, Kırşehir’de yapılan Analig Grup Müsabakalarında şampiyon olarak yarı finale yükseldi ve Türkiye finallerine gitme hakkı elde etti. Antrenör Güzelimdağ, finallerde de başarılı olacağına inandığını ifade etti.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Anadolu Yıldızları Judo Ligi Yarı Final Müsabakalarında başarılı bir şekilde ilimizi temsil eden sporcuları ve antrenörleri tebrik etti. Tunç, Analig finallerinde ilimizi temsil etme hakkı kazanan Mehmet Tuna Gez’in de en iyi şekilde Sivas’ı temsil edeceğine olan güvenini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu