GündemGenel

Altunkaya’dan Sivaslılara Teşekkür

Altunkaya’dan Sivaslılara Teşekkür

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ortaklaşa yürütülen 2024 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında Sivas’ta 2 bin 433 hisse kurban bağışı yapıldı. Bu sayede toplamda 12 milyon 193 bin 750 TL değerinde kurban bağışı TDV’ye emanet edildi.

Sivas İl Müftüsü ve TDV Sivas Şubesi Başkanı Ahmet Celalettin Altunkaya, bağışlanan kurbanlar için Sivas halkına teşekkür ederek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Rabbimizin rızasını kazanmak ümidiyle vakfımıza emanet ettiğiniz kurbanlarla gönüllerin yaklaşmasına vesile oldunuz. ‘Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla başlatılan 2024 yılı vekaletle kurban bağışı kampanyasına vermiş olduğunuz desteklerden dolayı tüm Sivaslı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında Filistin, Afganistan, Suriye, Irak ve Arakan başta olmak üzere Afrika, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerinde bulunan mazlum, mağdur ve muhtaç kardeşlerimize kurban hisselerini ulaştırılması adına sahada görev yapan din gönüllülerine ve bu hayırlı hizmette halkımıza rehberlik eden kıymetli din görevlilerimize teşekkür ediyorum. Rabbim kurbanlarımızı, ibadet ve dualarımızı kabul etsin.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu