Gündem

Ahmet Polat ; Algı Operasyonu Yapılıyor!

BBP İl Başkanı Ahmet Polat, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında BBP Adayı Adem Uzun’un fotoğrafına yer verilmemesi ve BBP’nin Sivas’ta aday çıkarmadığı sözlerine tepki gösterdi.

Polat açıklamasında, “Önceki gün akşam bir haber kanalında, şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın memleketi Sivas’ımızla ilgili seçim analizi yapılmış ve BBP’nin Sivas’ta aday göstermediği iddia edilerek “Seçimi Ak Parti’nin adayı Hilmi Bilgin kazanır” denilip planlı bir algı operasyonu sahneye konmuştur.  31 yıllık maziye sahip BBP bugüne kadar Sivas’ta birisi ara seçim olmak üzere 7 kez yerel seçimlere katılmış, belediye başkanlığını kazanıp şehri yönetmiş veya ana muhalefet partisi olmuştur. Dolayısıyla, herhangi bir televizyon kanalında Sivas’la ilgili siyasi bir analiz yapılacaksa, bu analizin baş aktörü BBP ve onun adayıdır. Kendisinin Sivaslı olduğunu bildiğimiz gazeteci Abdulkadir Selvi eliyle yürütülen BBP’nin Sivas’ta aday göstermediğine yönelik algı operasyonu eğer sığ bir cahilliğin ürünü değilse çaresizliğin bir göstergesidir. BBP’nin Sivas Belediye Başkan adayı bir bilim insanı olan ve geniş çevrelerin daha şimdiden bağrına bastığı akademisyen Dr. Adem Uzun’dur ve inşallah 31 Mart akşamı kendisinden ‘Sivas Belediye Başkanı’ olarak söz ettirecektir.” dedi.

HİÇBİR ZAMAN AYRIŞMANIN TARAFI OLMADIK

BBP olarak girdikleri tüm seçimlerde ne bir kavganın, ne bir polemiğin ne de bir ayrıştırmanın tarafı olmadıklarını belirten Polat, “Israrla bizi bir polemiğin içine çekmeye çalışanlar dün olmuştu, bugün de olacaktır. Ancak bu beyhude bir çabadır. Siyasetin kiri bize hiç bulaşmadı bugünden sonra da bulaştırmaya hiç niyetimiz yoktur.  Genel Başkanımız Mustafa Destici önceki gün yaşanan hadiseyle ilgili gerekli açıklamaları yapmış ve tavrımızı ortaya koymuştur. Başları sıkışınca ortamı germeye çalışanlar gereksiz bir çabanın içindedirler.  Sel gider, kumu kalır. ‘Bu seçimlerde gidecek ama siz akraba olarak, komşu olarak kalacaksınız.’ diyen şehit liderimiz bir tek cümlesiyle, sizlerin aylarca uğraşarak yapacağınız analizi özetlemiştir. Evet, bu seçimlerde bitecek ve biz BBP’liler olarak alnımız ak, başımız dik Sivas’ta yolumuza devam edeceğiz.  Bu vesileyle bir düşman olarak değil siyasi bir rakip olarak gördüğümüz tüm adaylara başarılar diliyor, seçimlerin şehrimize hayırlara vesile olmasını bir kez daha temenni ederek, tüm hemşehrilerimi muhabbetle selamlıyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu