GenelGündemİlçeler

A Takım Satıldı, Yeni Adı Sivas 4 Eylül Futbol A.Ş.

Sivas Belediyespor geçtiğimiz gün Olağanüstü genel kurulunu yaptı. Genel kurulda belediye başkan yardımcısı Ahmet Duman yeni kulüp başkanı seçilirken, genel kurula A takımın satılması konusu damgasını vurdu. Bir öğretmen topluluğuna satışı yapıldığı belirtilen Sivas Belediyespor A takımının yeni ismi ise Sivas 4 Eylül Futbol A.Ş. oldu.
Sivas Belediyespor Kulübü olağanüstü genel kurul toplantısı, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Yıldız ve kulübün yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.
Yönetim ve denetim kurulu raporları ile gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından yapılan oylamada, Ahmet Duman Sivas Belediyespor’un başkanı seçildi.
Gündemdeki maddeler arasında yer alan TFF 3. Lig’de mücadele edecek Futbol A Takımı’nın Sivas’taki bir öğretmen topluluğuna satılması maddesi ise tepkiyle karşılandı. Olağanüstü Genel Kurula katılan bazı kişiler bu maddeye tepki göstermesine rağmen oy çoğunluğu ile madde kabul edildi ve Sivas Belediyespor Futbol A Takımı satıldı. TFF 3. Lig’de mücadele edecek olan takımın adı ise Sivas 4 Eylülspor A.Ş. oldu.
Genel kurulda konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, spora ve sporcuya hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, “Yeni dönemde Sivas Belediyespor Kulübü’nü kapatmıyoruz. Sorumluluğumuzu daha da artırarak gerek bireysel sporcularımıza, gerek amatördeki kulüp sporcularımıza desteğimizi devam ettireceğiz. Bir eksiklik varsa hata benimdir. Dışarıdan kulübümüzü çok isteyenler oldu. Bir kulübümüzün futbol branşını Sivas’taki bir eğitim camiasına verdik. Biz amatör branşı daha çok desteklemeye devam edeceğiz. Ortak paydamız Sivas için hep birlikte ter dökmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar hizmet eden tüm yöneticilere de teşekkür ediyorum” dedi.

 


Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz da, Hakan Genç’e bu zamana kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek; “Sivas Belediyespor’un başarılı çalışmaları için yönetime şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra gelecek yönetiminde bu bayrağı alıp, alt yapı formülleri ile beraber çalışabileceğimiz Sivas gençliğine hizmetlerimiz olur. Yeni yönetime de başarılar diliyorum” dedi.
Kulübün eski başkanı Hakan Genç, genel kurulda yaptığı konuşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Genç; “Sivas Belediyespor Futbol A Takımı küme düştü. Biz paramızı tüm branşlara eşit dağıtmak suretiyle gücümüz neye yetiyorsa paramızla, yüreğimizle ve inancımızla bu mücadeleyi verdik ama olmadı. Sivas Belediyespor talihsizlikler yaşadı. Devre arasında gerçekten mücadele verdim. Aldığım emaneti tekrar bırakmak adına ama planladığım her şey olmadı. İstedik, savaştık ama olmadı çünkü gücümüz yoktu. Parayı gücümüz kadar harcadık, çünkü biz parayı israf edemezdik. Sivas Belediyespor’un tek kimliği yok. Belediyespor bünyesinde binlerce sporcu barındıran içerisinde futbolu, basketbolu, hentbolu, sayokanı, karatesi olan genel bir kulüptür. Biz 2020-2021 yılında futbolcu anlaşmasını 80 ila 200 bin lira arasında yaptık. O zaman mücadele edebiliyorduk. Bu yıl bizim paramız yine 80 ila 200 arasıydı ama futbolcular 1-1,5 milyon istediler. Transfer yapan yöneticileri eleştirebilirsiniz, hocayı eleştirebilirsiniz ama hepsinin sorumluluğu bende. Ben 3 yılın dolmuşluğu ile konuşuyor ve Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Her zaman da amatöre ve profesyonel de destek vereceğim” dedi.
Toplantıda konuşan yeni başkan Ahmet Duman, bayrağı en iyi yerlere taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Yeni yönetimimiz hayırlı olsun. Sivas Belediyespor’un başarısı için çalışacağız. Amatör spora ağırlık vereceğiz. Biz futbol branşının profesyonel takımını bir öğretmen topluluğuna sattık. Biz ise amatör faaliyetlere devam edeceğiz. Tesislerimizde birçok branşı açarak sporcularımıza hizmet edeceğiz. Biz kulübün tamamını vermedik. Burada sadece futbol branşının profesyonel ligini verdik. Alt ligler bizde devam edecek. Branşların tamamı bizde devam edecek. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesislerini ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın verdiği yetkiyle kullanmak isteyen herkes kullanabilir. Kimseye devredilmiş bir şey de yoktur. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sporcu fabrikası projesi vardı. Bu proje ne yazık ki ilimizde başlamamıştır. Bugün itibariyle bu tesisler artık sporcu yetiştirme fabrikası haline gelecektir. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesislerine yeni tesislerde inşa ederek farklı branşlarda tesislerden faydalanabilecek. Sivaslılarda bu tesisten faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu