GenelGündem

2 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Gök Yapı Vagon Üretim Fabrikasının inşaat çalışmaları hızla devam ediyor
Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde Gök Yapı Vagon Üretim Fabrikasının inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 2 bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika kısa sürede üretime başlayacak.
Sivas’ın kalkınmasında kızıl elma olarak kabul edilen Demirağ OSB’de ilk temel atan Gök Yapı Vagon Üretim Fabrikasının yapımı devam ediyor. 300 Milyon TL’ye mal olacak fabrika 70 bin m² kapalı ve 214 bin m² açık alanda üretim yapacak.
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Gök Yapı Vagon Üretim Fabrikası inşaatında incelemelerde bulunarak firma sahibi Nurettin Yıldırım’dan bilgi aldı.
İnşallah Kısa Sürede İlk Vagonu Da Buradan Yolcu Edeceğiz
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, fabrikaya montajı gerçekleştirilen kaynak makinasının ilk vidalarını takarak, “İnşallah kısa sürede ilk vagonu da buradan yolcu edeceğiz” dedi.
Kısa Sürede Üretime Başlayacak
Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Demirağ OSB’nin şehrin kalkınmasında son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, “Şehrimizde bulunan birliktelik ile Demirağ OSB’yi hayata geçireceğiz. Burada ilk temelini attığımız fabrikanın kısa sürede bu kadar ilerlemesi bizleri mutlu etti. Diğer yatırımcılar için örnek teşkil ediyor olması da bizler için ayrıca moral oluyor. 2 bin kardeşimize ekmek kapısı olacak Gök Yapı Vagon Fabrikamız inşallah kısa sürede üretime de başlayacaktır” dedi.
İlk Vida Takıldı
Sivas’ı hep birlikte sanayileşme atağına kaldıracağız diyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise firma sahiplerini tebrik ederek, “Bugün ilk vidayı taktık. İnşallah ilk vagonu da buradan törenle uğurlayacağız” şeklinde konuştu.
Fabrika Açılıyor
İnanmak başarmanın yarısıdır diyen Vali Salih Ayhan, “Fabrika açılıyor. Üretim ve istihdam üssümüzde hummalı çalışmalar devam ediyor. Mühendislerimize, meslek liselilerimize ve diğer gençlerimize iş/aş kapısı olacak, binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikalar, çok yakında şehrimizin geleceğine kapılarını açacak” dedi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu