GenelGündemYerel Haberler

2 BİN 706 KONUT SAHİPLERİNİ BULDU

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında ilimize yapılacak 2 bin 706 konutun kura çekimi tamamlandı.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekiminin son gününde vatandaşların heyecanına Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Doğan da katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması başlayan programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut projesi kapsamında ilimizdeki 800 adet konutun hak sahiplerini belirliyoruz.  Bilindiği üzere 987 adet hak sahibini Cumartesi günü belirlemiştik. Böylece toplamda ilimiz genelinde yapılacak olan 2706 konutun hak sahipleri belirlenmiş olacak. Bu konutların şimdiden talihli ailelerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere sosyal konut kampanyasına öncülük eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza da şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Bugüne kadar ilimiz merkezinde ve ilçelerinde TOKİ marifetiyle birçok konut, spor alanı, hastane, ticaret merkezi, okul, pansiyon, sosyal tesis ve daha birçok yatırım gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Şimşek, “TOKİ marifetiyle hayata geçecek olan bu proje ile de hiç kuşkusuz şehrimiz modern, estetik konutlar kazanırken, vatandaşlarımızda daha sağlıklı sıcak yuvalarına kavuşacak. Elbette ki bu projeden; Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetim kardeşlerimizin, engelli kardeşlerimizin, emekli vatandaşlarımızın, ilk kez ev sahibi olacak hemşehrilerimizin, faydalanması, projeye daha da anlam katıyor. İnanıyorum ki bu halka daha da genişleyerek devam edecek, şehrimizde bu imkânlardan faydalanan hemşehrilerimizin sayısı da artacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin kura çekimi gerçekleştirerek başvuru yapanlardan hak sahiplerini belirledi. Kura çekimini salonda takip edenler ismini duyunca büyük sevinç yaşadı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu