GenelSağlıkYerel Haberler

Yol Kontrolleri Devam Ediyor

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü, Sivas İl Jandarma Komutanlığı ve Sivas İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından, il merkezi ve il sınır girişlerinde bulunan uygulama noktalarında ateş ölçerle kontroller devam ediyor.
112 ACİL Çağrı Merkezi ile irtibatlı bir şekilde gerekli tedbirlerin alındığı kontrollerde, uygulama noktasına gelen araçlarda bulunanlardan önce kimlikleri ve ehliyetleri istenip sorgulandıktan sonra şahıslara bilgi verilerek ateş ölçümleri gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda, Sivas’ta salgının yayılmasını engellemek amacıyla Sivas – Ankara karayolu Yıldızeli – Sivas istikameti bölge trafik denetleme şube müdürlüğü karşısı, Sivas – Erzincan karayolu Hafik – Sivas istikameti uygulama noktası, D.100-22 Tokat il sınırı – Koyulhisar istikameti Gökdere mevkii uygulama noktasında ve D.26-12 Kayseri – Gemerek istikameti Gemerek kavşağı uygulama noktasında emniyet ve jandarma birimleri, sorumluluk alanlarını kapsayacak şekilde ortaklaşa temassız ateş ölçerle, Sivas istikametine giriş yapan araçlara 24 saat esasına göre kontroller sürdürülüyor. Ateşi olan sürücü ve yolcular kayıt altına alınarak 112 ACİL ekiplerine bildiriliyor. Ekipler, ayrıca dışarı çıkmaları yasak olan 65 yaş ve üzeri, kronik hastalığı olan ve 20 yaş altı vatandaşların da kurallara uyup-uymadıklarını denetliyor.
Bu kapsamda, Sivas Valisi Salih Ayhan, ekipler tarafından Sivas-Ankara karayolu üzerindeki uygulama noktasını ziyaret ederek, Koronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında devam eden kontrolleri yerinde inceledi. Vali Ayhan; kontrollerde durdurulan araç sürücülerinden tedbirlere uyan vatandaşlarımıza teşekkürlerini ileterek, maskesi olmayanlara da maske verdi.
Alınan tedbirler kapsamında ekipler, bu güne kadar il genelinde toplam 27.878 araç denetlenmiş olup, 59.191 vatandaşımız kontrolden geçmiş ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu