Genel

Yeşil İçin İlk Adım Atıldı


Belediye tarafından başlatılan ‘Yeşil Koridor Projesi’ için ilk adım atıldı. İstasyon Caddesi ve Tarihi Sivas Kalesi’ni birbirine bağlayacak proje için Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) lojmanlarının yıkımı yapıldı
Kent merkezinde bulunan İstasyon Caddesi ve Tarihi Sivas Kalesi’ni birbirine bağlayacak ‘Yeşil Koridor Projesi’nin ilk aşaması olan SSK Lojmanlarının yıkımı gerçekleştirildi. 12 dairede oluşan yıkımı belediye ekipleri tarafından yapıldı. Yıkıma Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de katıldı.
Yıkmanın kolay yapmanın zor olduğunu söyleyen Vali Salih Ayhan, “Ama biz yıkarken de biz amaca hizmet ediyoruz. Burayı güzel ve ihtiyaca uygun bir şekilde belediyemiz tarafından tanzim edilecektir. Burada yıllarca hizmet etti ve artık görevini tamamladı. Yeni dönemin şartlarına uygun olarak da böylesi bir çalışma yapılmaya ihtiyaç vardı. Bölge esnafı ve halkımızın da bu görüntüden hoşnut olmadığını biliyorduk. Onların da mutlu olduğunu buradan söyleyebiliriz. Şehrimize hayırlı olsun’’ dedi.
Yeşil Koridor Projesi’nden bahseden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Bugün İstasyon Caddesi üzerinde bulunan SSK lojmanlarının yıkımını gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllardır şehrimize hizmet veren bu bölgede Kale Park ve İstasyon Caddesi arasında bir yeşil koridor açma projemiz vardı. Bugün bu yıkımla birlikte projeyi de başlatmış olduk. İnşallah önümüzdeki süreçte de yan tarafta bulunan Sağlık İl Müdürlüğünün kullandığı ihtiyaca cevap vermeyen bina ve SGK ek binanın yıkımıyla birlikte yeşil koridoru gerçekleştirmiş olacağız. Bu projeyle hem otopark ihtiyacını karşılayacağız hem de yapacağımız meydan düzenlemesiyle Kale Parkı İstasyon Caddesine bağlayacağız’’ diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu