GenelGündemYerel Haberler

Veliler Etkinlikte Buluştu

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Eğitim Evde Başlar Projesi” kapsamında Öğretmen Sadettin Şahin Anaokulu, “Bir Film Bir Kitap” etkinliği düzenlendi.

Susamışlar Konağında düzenlenen programda konuşan Okul Müdürü Damla Bilici, etkinlik hakkında bilgi verdi.  Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise öğrencilerin sosyal duygusal ve bilişsel becerilerine katkı sağlayabilmek, velilerle çocuk gelişimi alanında bilgi paylaşımı yapmak ve okul aile iş birliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan okul idarecileri ve öğretmenleri tebrik ederek, katılım sağlayan velilere ise teşekkür etti. Aslan, bir süre öğretmen ve velilerle sohbet etti.

Etkinlik kapsamında veliler daha önceden belirlenen Bahar Eriş’in “Anne Beynim Aç” isimli kitabını değerlendirdiler. Kitap tahlilinin ardından velilerin sosyal, duygusal ve bilişsel becerilerine katkı sağlayacak bilgilendirme ve aktiviteler yapıldı. Programın son bölümde ise yine daha önceden belirlenen “Umudunu Kaybetme” filmi hep birlikte değerlendirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu