GündemGenel

Vali Şimşek’ten Duygulandıran Ziyaret

Vali Şimşek’ten Duygulandıran Ziyaret

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Doğanşar ilçesine bağlı Çatpınar köyünde yaşayan, 60 ve 53 yaşındaki iki engelli oğluna bakan 93 yaşındaki Gülsüm Karamuk’u Anneler Günü’nde evinde ziyaret ederek, annelik şefkatini ve fedakarlığını takdir etti.

Doğuştan engelli ve yürüyemeyen, konuşamayan iki evladına rağmen onları sevgi ve şefkatle büyüten Gülsüm Karamuk, ilerlemiş yaşına rağmen annelik görevini en güzel şekilde yerine getiriyor. Gelininin ve diğer çocuklarının da desteğiyle oğullarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Anneler Günü’nde Vali Şimşek, Gülsüm Karamuk ve diğer aile bireyleriyle sohbet ederek, annelik duygusunun kutsallığını vurguladı. Vali Şimşek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gülsüm annemiz, annelik duygusunun ne kadar ulvi, yüce ve büyük bir duygu olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. 93 yaşında olmasına rağmen evlatları doğduktan bu yana onlarla ilgileniyor, büyük bir sabırla, büyük bir fedakarlıkla ilgisini hiçbir zaman eksik etmiyor. Her zaman evlatlarının yanında. Bu ailemiz devletimizin güvencesindedir. Amacımız annemizi ve evlatlarını bundan sonraki yaşamlarında daha da mutlu etmek, onların yaşamını kolaylaştırmak. Bu amaç doğrultusunda devletimizin desteği bu aileye devam ediyor. Evde bakım desteğinin yanında ailede yaşayan fertlerin farklı sosyal güvenceleri de var. Diğer oğlu ve gelini de bu aileyle yakından ilgileniyor. Bizler de ilgi ve alakamızı ailemizin üzerinden eksik etmeyeceğiz. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve kaymakamlık aile ile yakından ilgileniyor. Evlatları ile kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu