GenelGündem

Vali Şimşek; Yaşlıları, Çocukları ve Şehit Ailelerini Unutmadı

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Kurban Bayramında yaşlıları, çocukları, şehit ailelerini ve 112 çalışanlarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
Bayramın ikinci gününde ilk olarak Karşıyaka’da bulunan Sivas Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, yaşlılarla sohbet ederek bayramlarını kutladı.
Vali Şimşek, “Sizler bize emanetsiniz. Devletimizin tüm imkânları ile yanınızdayız. Sizleri gördüğüme ve sizlerle bu anı yaşadığım için çok mutluyum. Kurban Bayramı sizlere, Sivas’ımıza, İslam Âlemine ve ülkemize mutluluk getirsin.” dedi.
Daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Şimşek, görev yapan polis, sağlık, itfaiye, jandarma ve orman müdürlüğü personellerinin bayramlarını tebrik etti.
Vali Şimşek, merkez içerisinde yer alan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’ni de ziyaret ederek, şehrimizdeki yaya ve araç trafiğini kameralardan takip etti.
Her bayramda olduğu gibi şehit ailelerini de ziyaret eden Vali Şimşek, Polis Memuru Şehit Selami Çaylak’ın eşi Mesude Çaylak’ı ve Özel Harekât Polisi Şehit Osman Yurt’un baba ocağını ziyaret etti.
Her iki ailenin bayramını kutlayan Vali Şimşek, şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, ailelere sağlıklı ve huzurlu bir ömür diledi.
Vali Yılmaz Şimşek, Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününde gerçekleştirdiği programlarda yolda karşılaştığı çocuklarla ve vatandaşlarımızla bayramlaştı. Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Yılmaz Şimşek onlara hediye verdi.
Vali Şimşek kent merkezinde ki ziyaretlerinin ardından Karabalçık Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği ile köy muhtarlığının katkılarıyla yapılan Karabalçık Köyü Kültür ve Hizmet Binası’nın açılışına katıldı.
Açılışta konuşan Vali Şimşek, vatandaşların bayramını kutlayarak, hizmete açılan kültür evinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.
Konuşmaların ardından hizmet binasının kurdele kesimi Vali Şimşek ve il protokolü üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu