GenelGündemİlçeler

Üniversite-Şehir ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Kongrede Anlatıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve diğer paydaşlar öncülüğünde “Uluslararası Ekonomi Finans ve İşletme Kongresi (EFİ 2023)” başladı.
Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonunda yapılan kongrenin açılış törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, İİBF Dekanı Prof. Dr. Gülay Ercins, Kongre Başkanı Prof. Dr. Kıvanç Halil Arıç, STSO Başkan Yardımcısı Mutlu Türkoğlu, dekanlar, müdürler ve çeşitli üniversitelerden çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tanıtım Filmi izlendi. Ardından açış konuşmalarına geçildi.


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, yapmış olduğu açış konuşmasında “Üniversite-şehir ve üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanması adına böyle kongreleri çok önemsiyoruz. Çünkü üniversiteler sadece ders verilen yerler değil, aynı zamanda bulunduğu şehre ve ülkesine değer katan yerlerdendir.” dedi.
Ardından söz alan İİBF Dekanı Prof. Dr. Gülay Ercins “2008 Dünya Küresel Ekonomik Krizi ve 2020 Kovid Salgını dünya ekonomisinde, finansal sistemlerde ve işletmecilik alanında değişim ve dönüşümlere neden oldu. Değişim ve dönüşümlerin akademik ortamlarda tartışılması gerekmektedir. Bu ortamı sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz kongremizin ekonomi, finans ve işletme alanlarına katkı sunacağını ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.


Kongre Başkanı Prof. Dr. Kıvanç Halil Arıç ise konuşmasında “Kongremiz, ilgili alanlardan pek çok akademisyen, iş insanı ve yüksek lisans öğrencisini bir araya getirerek tüm paydaşlar arasında karşılıklı bilgi paylaşımını sağlaması adına önemlidir.” dedi.
Konuşmaların ardından, katılımcılara teşekkür belgesi verildi ve toplu fotoğraf çekimiyle açılış sona erdi.
Programın devamında farklı salonlarda oturumlara geçildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu