GenelGündemVizyondakilerYerel Haberler

Uçmaz: “Pusat Özen Barajından Su Getirme Projesine Hız Ve Önem Verilmeli”

Sivas 4 Eylül Barajı’nda yaşanan su sorunuyla ilgili İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz açıklamalarda bulundu. Uçmaz, Pusat Özen Barajından su getirme projesine hız ve önem verilmesi gerektiğini söyledi.

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz yaptığı açıklamada:

“Bugün ulusal ve yerel medyada çıkan haberlerde, Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürü Muharrem Çağlancı’nın Sivas 4 Eylül Barajında su seviyesinin yüzde 11.15 olarak ölçüldüğünün ve bu seviyedeki suyun Sivas’a ancak üç ay yeteceğinin bilgisini verdiği yer almaktadır.

İYİ Parti olarak geçtiğimiz sonbahar aylarından itibaren şehrimizde baş gösteren su sıkıntısı konusunda, Sivas için üzerimize düşen vazife gereği, gerekli uyarılarımızı yapmış ve defalarca su konusunun çok ciddi olduğunu belirtmiştik.

Hatta sorunun çözümüne yönelik daha önce bazı şehirlerde uygulanmış olan yöntemlerin yoğun kar yağışının yaşandığı kış mevsiminde yapılabileceğini, Pusat Özen Barajından su transfer işine hız verilmesi gerektiğini, bunların yanısıra vatandaşlarımıza su tasarrufu konusunda bilgi verilebileceğini ifade etmiştik.

Ancak, bütün bu çağrılarımıza önem vermeyen Sivas Belediyesi su sorununun çözümünü Ak Parti alışkanlığı olsa gerek suya zam yapmakta bulmuştu. Geldiğimiz noktada su bitti!

Hal böyleyken Sivas Belediyesine çağrımızı yeniliyoruz. Sivas nüfusunun arttığı, sıcaklığa bağlı buharlaşmanın fazlalaştığı yaz aylarında vatandaşlarımıza yönelik su tasarrufunu özendirecek çalışmalar yapılmalıdır. Dip suyunu kullandığımız için insanların sağlıklarının sıkıntıya girmesinin muhtemel olduğu bu ortamda Pusat Özen Barajından su getirme projesine hız ve önem verilmelidir. Aksi durumda suyu bol olarak ün yapmış şehir susuz kalacaktır!

İYİ Parti, Sivas’ın yaşadığı her sorunu gündemde tutacak ve çözüm önerileri sunmaktan geri durmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu