GenelGündemSiyasetYerel Haberler

Türk Gençliği Atatürk’ün izindedir

İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türk gençliği Büyük Atatürk’ün izindedir. Türk gençliği Türk Milletinin hizmetindedir.” dedi.

Başkan Uçmaz mesajında, “1919 senesi mayısının 19’uncu günü Samsun’a çıktım.’ Daha sonraları Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Büyük Nutuk’a başladığı bu sözler Türk Milletinin Kurtuluş Savaşı‘nın başlangıç cümlesidir. Bu tarih; Dokuzuncu Ordu Müfettişi unvanıyla Samsun’a çıkan Gazi Paşa’nın ve her zaman güvendiği Türk milletinin, kendilerini son vatanlarından Orta Asya steplerine geri göndermek isteyen şark meselesinin figüranlarına karşı bir meydan okuyuş, bir doğruluş, büyük bir dik duruştur. 1919 Mayısından 1922 Eylülüne kadar kahraman ecdadımız son vatanımızın nurlu topraklarını düşmandan temizlemiş ve şanlı Türk tarihinin altın sayfalarına yeni destanlar eklemiştir.” ifadelerini kullandı.

Uçmaz mesajının devamında şunları söyledi:

“Bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ardından ülkemizde 19 Mayıs tarihi ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını andığımız ve gençlik ve spor bayramı olarak kutladığımız bir tarihe dönüşmüştür. Kimsenin şüphesi olması ki; Türk gençliği Büyük Atatürk’ün izindedir. Türk gençliği Türk Milletinin hizmetindedir. Türk gençliği her şeyin bilincinde ve gümbür gümbür gelmektedir. Türk gençliğinin muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu