GenelGündemİlçeler

Suya Zam Gelmedi

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, suya gelecek zamla ilgili olarak konuştu. Başkan Bilgin, belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada, konunun henüz görüşüldüğünü belirterek, suya şuan için bir zam yapmadıklarını söyledi.

Başkan Bilgin, meclis toplantısında, “Uzun dönem su ile ilgili haklı olarak kamuoyunda en çok konuşulan husus su sorunuydu. Aralık ayında yapmış olduğumuz ankette Sivas’ın en büyük sorunu ne diye sorulan soruya yüzde 65 oranında su sorunu diye bir cevap verilmişti.

Daha sonra suyla ilgili alınacak su tasarrufu ile ilgili, suyun önümüzdeki dönemde buna ilişkin tedbirlerle ilgili basın toplantısında basın mensuplarının soru sorması üzerine, bu konuda katı olacağımızı, özellikle su israfını engelleyecek kilim yıkama, yün yıkama farklı alanlarda bahçe sulama, içme suyu ile ilgili, şebeke suyu ile ilgili bir çalışma yaptığımızı, bunlarla ilgili bir çalışmayı da meclis gündemine getireceğimizi söylemiştik. Basın mensupları suyla ilgili fiyat güncellemesi olacak mı? diye bir soru sorduklarında, O da alternatiflerin arasında bir  tanesi diye geçen hafta 2022 yılı basın toplantısı değerlendirmesinde paylaşmıştık. Yaklaşık bir hafta on gündür de kamuoyu bu konu ile ilgili suya zam mı gelecek, fiyatlarda güncellenme olacak diye bir gündem oluştu. Şuan itibariyle plan bütçe komisyonumuz gelir tahrip üzerindeki çalışmalara devam ediyor.  Gelecek ayki ilk mecliste inşallah gündeme getirecekler. Ama gelir tarifesi içerisinde su fiyatları ile ilgili bir güncelleme yok. Fiyatları normal Aralık ayında aldığımız gelir tarifesi üzerinden uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu