GenelGündemİlçeler

Suşehri Serpinti Barajı Yatırım Programına Alındı

Sivas’ın Suşehri ilçesinde yapımı planlanan Serpinti Çataloluk Barajı 2023 yılı yatırım programına alındı.
Suşehri İlçesi Serpinti Köyü sınırları içerisinde ve Kösedağ Çayı üzerinde yer alacak olan baraj ilçe tarımı açısından büyük öneme sahip olacak. Serpinti Çataloluk Barajı ve Sulaması projesi içerisinde, Suşehri ilçe merkezinin doğu, batı ve kuzeyindeki ilçeye ve ilçeye bağlı Karşıyaka, Avcılı, Güllüköy, Öksülü mahallesi ile Akçaağıl köylerine ait tarımsal alanları kapsayacak. Barajın yapılması ile ilçede tarımsal sulamada büyük ölçüde sorunlar çözülmüş olacak.

İSMET YILMAZ: HAYIRLI OLSUN

AK Parti TBMM Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz haberi sosyal medya hesabından duyurarak, “Su hayattır. Suşehri Serpinti Çataloluk Barajı 2023 yılı Yatırım Programına alındı. Hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

SEMİHA EKİNCİ: SULAMA VE GÖLETLER PROGRAMA ALINDI

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise yaptığı paylaşımda, “Merkez Haydarlı, Yıldızeli Ortaklar, İmranlı Türkkeşlik, Ulaş Ovacık, Merkez Kervansaray, Gölet yapım işi Gemerek Göksu, Gazibey Barajı Sulaması, Yapıaltın Barajı Sulaması Yenileme işleri 2023 yılı yatırım programına alındı” müjdesini paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu