GenelGündemYerel Haberler

STSO’dan Simülasyon Eğitimi

Barış ve dayanışmanın sembolü 9 Mayıs Avrupa Günü, bu yıl Türkiye’de “Umudumuz Hep Genç” sloganı ile kutlanıyor. Avrupa Birliği’nin (AB) temellerinin atıldığı gün olan Avrupa Günü dolayısıyla Mayıs ayı birbirinden renkli ve anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi ise Avrupa Birliği Simülasyonu ile bir program düzenledi.

Sivas TSO Çok Amaçlı Salonda düzenlenen ve katılımcıların delege olarak AB karar alma mekanizmalarını deneyimledikleri AB Simülasyonu programına Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden çok sayıda öğrenci katıldı.
Katılımcılar, AB Parlamentosu’nda temsil edilen siyasi grupların delegeleri olarak, çeşitli ülkeler adına programa dahil olacaklar ve hem seçildikleri ülkelerdeki siyasi kanaati hem de temsil ettikleri siyasi hareketin ilgili konuya dair görüşlerini ortaya koydular.

Katılımcılara sertifika verilen simülasyon eğitimi oturumlarını Prof Dr. Mustafa Nail Alkan, Dr. Levent Ersin Orallı, Dr. İskender Karakaya ve Av. Sibel Elikara yönetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu