GenelYerel Haberler

STSO Başkanı Eken: Her Zaman Devletimizin Yanındayız

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Suriye’nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olduğu menfur saldırıya ilişkin, “Tabi ki üzüleceğiz, tabi ki düşüneceğiz ama hiçbir şekilde oturup kalmayacağız. Çalışacağız, oyun kuranların düzenlerini bozacağız. Ülkemizin, devletimizin yanında olacağız” dedi.
STSO Başkanı Mustafa Eken İdlip’te yaşanan hain saldırı sonrası açıklamalarda bulundu. Türkiye Cumhuriyetinin yıkılmaz bir ülke olduğunu belirten Eken, “Bu saldırı aslında Türkiye üzerinde oynanan oyunları, içteki ve dıştaki düşmanlarımızın planlarının ortaya çıkmasının göstergesidir. Şehitler vermenin bizlerdeki acısı çok büyük. Bu acılar unutulacak acılar değil, biz bu acıları unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü ve yıkılmaz bir ülke olduğunu herkesin bilmesi lazım” dedi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında olduklarına dikkat çeken Eken, “8 bin üyemiz adına, iş dünyamız adına her türlü terör belasını kınıyoruz, lanetliyoruz. Bu süreçte ülkemizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kere daha buradan haykırıyoruz. İş dünyası küçük oyunlara, tuzaklara düşmez. Halkımız tezgahlara gelmez. Bu tür oyunlarla bu işlerden nemalananlar olacaktır. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar olacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız, yetkililerimiz olmak üzere bizler de kendi temsil ettiğimiz kurumlarda bu birlikteliği ve beraberliği sağlayacağını ifade ediyoruz. Bu birliktelik ve beraberlik ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak canımızı, malımızı vermeye hazır olduğumuzu bir kere daha tüm dünyanın bilmesini istiyoruz. Bu hadiselerin son bulacağını, şehit vermeden hedefimize, ülkemizin esenliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin rahatlığına kavuşabilmesi için atılacak adımlara destek vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum. Ülkemizin başı sağolsun” dedi.
29 Şubat günü Mimarlar ve Mühendisler Grubu Şubesi ile ortaklaşa düzenleyecekleri programın ileri bir tarihe ertelendiğini ifade eden Eken, “Konuşmacımız Cevdet Şentürk hocamız Sivas’a geldi. Ancak İdlib’de yaşanan üzücü olay sonrası bu programın ileri bir tarihe ertelenmesi kararını aldık. Bu ertelemeden dolayı mimar ve mühendis arkadaşlarımızın bu durumu anlayışla karşılayacağına inancımız tamdır. Biz burada umutsuzluk değil, umutla, şevkle gerçekten kol kola, el ele bu millet için, bu vatan için çalışacağız. Tabi ki üzüleceğiz, tabi ki düşüneceğiz ama hiçbir şekilde oturup kalmayacağız. Çalışacağız, oyun kuranların düzenlerini bozacağız. Ülkemizin, devletimizin yanında olacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu