GenelGündemİlçeler

Şovmen Değil, Sivas Valisi!

Sivaslılar onu çok sevdi; ‘Şovmen Değil Devlet Adamı’

2022 yılında Sivas’a atanan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, vatandaş odaklı çalışmalarıyla her kesimin takdirini topluyor.
İlçe temasları, köy ziyaretleri başta olmak üzere sürekli sahada olan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, vatandaşlarla iç içe olmaya devam ediyor.
Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’i bazen mahalle arasında top oynayan çocukların yanında, bazen Taşhan’da çay içenlerle beraber, bazen yaşlıların yanında, bazen ise esnafla, çiftçi ve gençlerle bir arada görebilirsiniz. Kısaca Vali Yılmaz Şimşek şehrin her yerini karış karış gezerek gönüllere dokunmaya devam ediyor.


Şubat ayında ülkemizde yaşanan yüzyılın afetinde vakit kaybetmeden bölgeye giden Vali Şimşek, özellikle Malatya’da sağlanan koordinasyonda önemli rol oynadı. Bölgede devletin varlığını her türlü imkanı sağlayarak hissettiren Şimşek, bölge halkının da sevdiği biri isim olarak hafızalara kazındı. Vali Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Şimşek’te deprem bölgesinde gönüllü olarak yer aldı ve çocukların tedavileri ile yakından ilgilendi.


Göreve geldikten sonra 1 ay içerisinde ilçe temaslarını tamamlayan Vali Şimşek, 1 yıllık görev sürecinde de ilçelere sık sık giderek bölgesel sorunların çözümü konusunda çalışmalar yaptı.
Sivas’ta göreve gelmesinin üzerinden çok geçmeden halkında yakından tanıdığı bir isim olan Vali Şimşek, şehirde eksikliği hissedilen Devlet Adamı duruşunu sergilemeye devam ediyor.


Gösterişten uzak, sade, toplumun her kesimine eşit mesafede ve hakkaniyetli yaklaşımlarıyla dikkat çeken Vali Şimşek, kurduğu proje ofisiyle kurumsal dinamikleri harekete geçirdi.
İstişareye önem veren, şehirde birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkı sunan Vali Şimşek, 7’den 70’e her kesimin görüşlerine önem veriyor.


Sevgi Evleri, huzurevi, ihtiyaç sahibi ailelere ayrı bir özen gösteren Vali Şimşek, hazırlanan projelerin de bu çerçevede yapılmasını istiyor.
Vali Şimşek’in Eşi Dr. Çiğdem Şimşek ise özellikle çocuklarda görülen Fenilketönuri hastalığıyla ilgi farkındalık oluşturmaya ve ailelerle yakından ilgilenerek gönüllere girdi.
Sivaslıların gönlüne girmeyi başaran Vali Şimşek yapılan yorum ise ‘Özlenen devlet adamı.’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu