GenelGündemSpor

Sivas’ta ‘Tour of Yiğido’ Uluslararası Bisiklet Turu Başladı

“Tour of Yiğido” Uluslararası Bisiklet Turu Sivas’ta Başladı: 3 Gün Boyunca 323 Kilometrelik Pedal Çevrilecek.

Uluslararası Bisiklet Birliğinin (UCI) takviminde yer alan; 25-27 Ağustos tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ile Vali Yılmaz Şimşek ve Sivas Belediyesi tarafından organize edilen uluslararası bisiklet turu “Tour of Yiğido” başladı.

UNESCO Dünya Mirası‘nda yer alan eserleri, lezzetli mutfağı, tarih boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapan kültürü ve eşsiz coğrafyasıyla Anadolu’nun cazibe merkezi haline gelen Sivas’ta bisikletçiler, 3 gün boyunca toplamda 323 kilometre pedal çevirecek.

İlk gün Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı‘nda başlayan tura; Vali Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkan Turan Topgül, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, il protokolü ve diğer ilgililer katıldı. Açılışta konuşan Vali Şimşek: “Organizasyonda emeği geçen kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Yarışmanın bisiklet sporuna katkı sağlayacağına inanıyor, illimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. İlimizin coğrafyası bisiklet sporu için keyifli ve heyecanlı parkurlara sahip. Yarışmada üç gün boyunca toplamda 323 km pedal çevirip, mücadele edecek sporcularımızın, Sivas’ın doğal ve kültürel zenginliğine yakından şahit olacaklarına inanıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu