Gündem

Sivas’ta Jandarma Ekipleri Köyde KADES’ı Tanıttı

Sivas’ta Jandarma Ekipleri Köyde KADES’ı Tanıttı

Sivas İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, Akkuzulu ve Bedirli köylerinde Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) ve “KADINA EL KALKAMAZ” mottosu hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yaptı.

Çalışmada köy sakinlerine KADES’in işleyişi hakkında detaylı bilgiler sunuldu ve el broşürleri dağıtıldı. Jandarma ekipleri, KADES’in acil durumlarda hayat kurtarıcı bir uygulama olduğunu vurgulayarak, kadınların bu uygulamayı telefonlarına indirmesini ve ailenin diğer erkek fertlerine de tanımasını tavsiye etti.

Sivas İl Jandarma Komutanlığı’nın hedefi, 5 milyon kişiye KADES uygulamasını tanıtmak ve aile içi şiddetle mücadelenin önemini vurgulamak. Bu kapsamda, jandarma ekipleri çalışmalarını tüm il genelinde sürdürecek.

KADES Nedir?

KADES, acil durumlarda kadınların jandarmaya veya polise tek tuşla ihbarda bulunabilmelerini sağlayan bir mobil uygulamadır. Uygulamada yer alan “Acil Yardım” butonuna basıldığında, kullanıcıların konumu otomatik olarak yetkililere iletilmekte ve en yakın ekip olay yerine yönlendirilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu