EğitimGenelGündem

Sivas’ta Eğitim Yılına Coşkuyla Başlandı

Sivas’ta , 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması vesilesiyle Âşık Veysel İlk/Ortaokulu‘nda düzenlenen İlköğretim Haftası Kutlama Etkinliği gerçekleşti. Etkinliğe Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, öğrenciler ve veliler yoğun bir katılım gösterdi.

Etkinlik, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Yılmaz Şimşek, çocuklara hitap ederek, “Unutmayın ki eğitim hayatınız boyunca elde edeceğiniz her başarı, aileleriniz ve aziz milletimiz için kıvanç vesilesi olacaktır. Biliniz ki sizler memleketimizin umudu, geleceksiniz.” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise konuşmasında eğitim camiasına verdikleri destekten bahsederek, “Şimdiye kadar olduğu gibi bu yıl da eğitim camiasının yanında olmaya devam ediyoruz. Okullarımızın bakım-onarımı, çocuklarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi adına birçok projeyi hayata geçirdik.” şeklinde konuştu.

Vali Yılmaz Şimşek’in sembolik olarak okul zilini çalmasının ardından, çocuklar heyecanla sınıflarına koştular. Sınıfları gezerek çocuklarla sohbet eden Vali Şimşek, öğretmenler ile de bir araya gelip, yeni eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı dileklerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu