EğitimGenelGündem

Sivas’ta E-Randevu Sistemi İle Veliler Ve Öğretmenler Buluşuyor

Sivas Millî Eğitim Müdürlüğü, veli-öğretmen görüşmelerinin e-randevu sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi için yazılım geliştirdi. Veliler tarafından büyük ilgi gören sistem, veli-öğretmen görüşmelerinin daha planlı ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağladı.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının açılışı münasebetiyle EBA üzerinden öğretmenlere seslenmiş, velilerin öğretmenlerle görüşmelerini randevu yolu ile yapacaklarını belirtmişti.
Bakan Yusuf Tekin, öğretmenler ile buluşmalarda, öğretmenlerden gelen talepleri göz önüne almış ve okul saatleri içerisinde, ders esnasında, koridorlarda, dersliklerde öğretmenlerle velilerin görüşemeyeceklerini belirtmişti. Bakan Tekin, bundan sonra velilerin öğretmenlerle randevu sistemi ile daha verimli bir şekilde buluşması için valilikler ile iş birliği içinde çalışacaklarını ve bu konu hakkında Millî Eğitim Müdürlüklerinin gerekli adımları atacağını söylemişti.
Bu konu hakkında beklenen ilk adım Sivas Millî Eğitim Müdürlüğünden geldi. Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatları doğrultusunda veli-öğretmen görüşmelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için e-randevu sistemini faaliyete geçirdiklerini ve tamamı Sivas Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir yazılımla veli ve öğretmenleri buluşturmaya başladıklarını belirtti.
Öğretmenlerle velileri, e-randevu sistemini kullanarak en uygun vakitte bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirten Yener, veli-öğretmen görüşmelerinin eğitimin önemli bir ayağı olduğunu ve bu görüşmelerin çocukların geleceği açısından belirleyici rol oynadığını ifade etti. Yener; “Bu nedenle hem velilerimiz hem de öğretmenlerimiz açısından en doğru zamanda, en doğru yerde, en verimli şekilde bu görüşmelerin yapılması çok önemli.” dedi.
Bakan Tekin’in talimatı üzerine Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan e-randevu sistemi üzerinden organize edilen veli-öğretmen görüşmelerinin zaman yönetimi açısından ve görüşme verimi açısından hem veliler, hem ögretmenler, hem de okul idareleri tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.
Veliler, online randevu sistemine https://sivasarge.meb.gov.tr/erandevu web adresi üzerinden erişim sağlayabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu