GenelGündemİlçeler

Sivasspor Yardımcı Antrenörü Ayhan Tenbeloğlu Depremde Ailesinden 15 Kişiyi Kaybetti

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremlerde acı bilanço korkutmaya devam ederken; spor camiasında ise endişeli bekleyiş sürüyor.

Sivaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, beIN SPORTS‘la yaptığı telefon bağlantısında acı bir haberi duyurdu.

Çalımbay, Sivasspor yardımcı antrenörlerinden Ayhan Tenbeloğlu‘nu Hatay’da bulunan ailesinden 15 kişinin depremde hayatını kaybettiğini açıkladı.

“Ailesinden 15 kişi vefat etti”

Yaşananlar sonucu çok üzgün olduklarını söyleyen Rıza Çalımbay, “Her şeyden önce çok üzgünüz. Bundan önceki o büyük depremde de bizde Milli Takım’da kamptaydık. Tekrar öyle bir acı yaşadık. Gerçekten çok üzücü bir şey. Biz şimdi Sivas’tayız ama bundan 3-4 saat önce biz de bayağı bir sarsıldık. Öğlen olan depremde tesisteydik. Her şeyden önce kaybettiklerimiz için üzgünüz. Sabah ilk olarak dana önce benimle çalışan şu anda Hatayspor’un kaleci antrenörü Cengiz Hoca’yı (Cengiz Birgen) aradık. Oradaki durumlarını öğrendik. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama yapacak bir şey de yok. Keşke bir şey yapabilsek. Benim yardımcım Ayhan Hoca’nın ailesinden 15 kişi vefat etti. Yardımcımızı Hatay’a gönderemedik. Sivas’ta çok fazla kar var. İnanılmaz şekilde kar yağıyor. Ayhan Hoca’nın ailesinden 15 kişiyi kaybetmesine de çok üzüldük.” dedi.

“Volkan Hoca üzgün bir şekilde anlatmaya çalıştı”

Depremin ardından sadece Hatayspor teknik kadrosundan Cengiz Birgen‘le görüştüklerini aktaran tecrübeli çalıştırıcı, “Depremden sonra ilk olarak Cengiz Hoca’yı aradık. Onunla konuştuk ve ilgili bilgileri aldık. Volkan Hoca seslenişiyle orada çok şey gördüğü için üzgün bir şekilde anlatmaya çalıştı. Herkesten yardım istedi. Orada onları gördükten sonra bir an önce yarım gelsin istedi. Bayağı bir duyguluydu zaten ağlamaklı bir şekilde anlattı. Keşke çok yakın olsak her şeyi yapabiliriz. Bugüne kadar hiç böyle kar yağmamıştı. Burada çok fazla kar var. Dünden beri yağıyor. Şu anda ise inanılmaz şekilde yapıyor. O yüzden yapacak bir şeyimiz olmuyor. Gerçekten çok üzücü ve sıkıntılı bir gün yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kulüp olarak her türlü yardıma hazırız”

Depremzedeler için gerekli yardımı yapmaya hazır olduklarını belirten başarılı teknik adam, “Kulüp olarak ne gerekirse yapacağız. Bundan önce Sakarya ve Düzce depremi olduğunda hem takım olarak hem de bireysel olarak yaptık. Burada da ne olursa olsun yardımcı olacağız. Zaten yardımı bütün kulüpler yapar. İnşallah buraya kadardır bundan sonra daha bir şey olmaz.” diyerek sözlerini noktaladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu