GenelGündemSağlıkYerel Haberler

SİVASLILAR GRİBİ KIŞ ÇAYI İLE YENİYOR

Havaların mevsim normallerinin altına düşmesi ile birlikte vatandaşlar soluğu aktarların yanında aldı. Sivaslılar, kış döneminde hastalıklara karşı vücut direncini arttırdığı için kış çayı ile kendilerini koruyor.

Muhabirlerimize açıklama yapan aktar Hayrettin Bozdağ, kış döneminde bitki çaylarının tüketilmesi konusunda tavsiyede bulunarak, “Sivasların en çok tercih ettiği bitki çayı kış çayı karışımıdır. Bitki çayları arasında en etkili olan karışım kış çayı, kışın bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Karışımımızın içinde ıhlamur, tarçın, zencefil, karanfil, nar çiçeği, papatya, hatmi çiçeği, ekinaz gibi bitkiler bulunuyor. Bu çayımızı kaynatarak kışın bağışıklık sistemimizi güçlendirmesi için tüketiyoruz. Kış döneminde ıhlamur, kuş burnu, Zencefil gibi ürünler daha çok tercih ediliyor. Zencefil 100 TL, ıhlamur 350 TL, kuşburnu kurusu 50 TL, karanfil 300 TL, kış çayının paketi ise 20 TL’den satılıyor” diye konuştu.

YENİ YIL İLE FİYATLARIN ARTACAĞI SÖYLENİYOR

Aktar Bozdağ, fiyatlarda dolar kuruna endeksli artışlar yaşandığını ifade ederek, “Bitkisel ürünlerimizi Euro bazında aldığımız için kurdaki artış fiyatlarımızı etkiliyor. Gelecek yıl kuru gıdaya yüzde 5, bitkilere yüzde 20 bir artış olabileceği konuşuluyor. Bizler, vatandaşımıza kaliteli ve uygun fiyata ürünler satmak için elimizden gelen fedakarlığı yapıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu