GenelSporYerel Haberler

Sivaslı Âşıklardan Hakem Ve Var Sistemine Sazlı Sözlü Tepki

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) üyeleri, Süper Lig lideri Demir Grup Sivaspor’un geçen hafta oynadığı Medipol Başakşehir maçındaki hakem hatalarına, yazdıkları ‘Penaltı yok Sivaslıya’ türküsü ile tepki gösterdi. Sosyal medyada paylaşılan türkü büyük ilgi gördü.
SİYŞAD üyeleri, Süper Lig’in 21’inci haftasında Demir Grup Sivaspor ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçtaki hakem hatalarına tepki gösterdi. Özellikle karşılaşmanın 73’üncü dakikasında Yasin’in ayağından çıkan topun rakip oyuncu Clichy’nin koluyla koltuk altına geldiği pozisyona penaltı verilmemesi büyük tepki çekti. Sivaslı âşıklar yazdıkları ‘Penaltı yok Sivaslıya’ türküsü ile maçın hakemine ve VAR sistemine tepkilerini dile getirdi. Dernek üyelerinin videosu sosyal medyada ilgi gördü.
Başakşehirli Gaël Clichy’nin ceza sahası içinde topa elle müdahalesine hakem Halis Özkahya’nın korner kararı vermesine tepkilerini bu şekilde gösterdiklerini belirten türkünün yazarı Bilal Karaman, şunları söyledi:
“Önce hatalarının kasıtlara dönüştüğü bir dönemde böyle bir şey yapma ihtiyacı duyduk. Yazık oluyor. Sivasspor’un çok puanları gasp edildiği gibi diğer takımlara da bunlar yapılıyor. Benim hesaplarıma göre Sivasspor’un şu ana kadar çalınmış 14 puanı var. Bu 14 puanın telafisi nasıl olacak. Geçtiğimiz maç birçok şey kaybettik. İnsanlar artık küsüyorlar. Mütevazı ve başarılı bir kulübüz. Biz inandık şampiyon olacağız. Kim ne kadar engel olursa olsun Sivas, Sivaslılar inandılar. Türküyü de, hakem hatalarını gördükten sonra duygulandık ve yazdık. Ozanlarımızla da bir araya gelerek besteye döktük. İnşallah yerine ulaşır.”
Ozan Mustafa Efsani ise “Bana haber geldi. Ben de bunu saza döktüm. Bizim de tepkimiz bu olsun, dedik. Sivas’ın hakları yeniyor. Biz bu işe baş koyduk. Biz âşıklar, tabancamız silahımız olmaz. Bizim silahımız kalem ve sözdür. Türkümüz büyük ilgi gördü. Sabaha kadar telefonumuz susmadı” diye konuştu. Türkünün sözleri ise şu şekilde:
Penaltı yok Sivaslıya
Adam topu koltukladı
Götürüyor vermem diyor
Hakem gözlerini yumdu
Görmem de görmem diyor.
Diyor diyor diyor hakem diyor
Pozisyon kaldı askıya
Tekrarı girmez baskıya
Yasak geldi Yiğidolar
Penaltı yok Sivaslıya…
Diyor diyor diyor başkan diyor
Vay vay vay vay Yiğidolar
Vay vay vay var vay Sivasspor
Vay vay vay vay Yiğidolar
Vay vay vay vay vay Sivasspor
Bu ilk değil kaç yüz sefer
VAR karartsa, tarih söyler
Tartışmaya girmem diyor.
Diyor diyor diyor Sivas diyor
Kafalar girdi saksıya
Hakemler köle baskıya
Emir büyük yerden geldi
Penaltı yok Sivaslıya… Diyor diyor diyor hakem diyor
Vay vay vay vay Yiğidolar
Vay vay vay vay vay Sivasspor
Vay vay vay vay Yiğidolar
Vay vay vay vay vay Sivasspor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu