GenelGündemİlçeler

Sivas’ın Cazibesi Her Yönüyle Daha da Artacak

2023 Yılı İkinci Dönem İl Koordinasyon Toplantısı Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Ek Bina Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya kaymakamlar ile yatırımcı kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı. Devam eden ve planlanan yatırımların masaya yatırıldığı toplantıda söz alan katılımcılar koordinasyonu gerektiren hususlarda kurul üyeleri bilgilendirdi.


HIZLI TREN SİVAS’A DEĞER KATACAK
Toplantıda konuşan Vali Yılmaz Şimşek; Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının Sivasa hayırlı olmasını temenni ederek yatırımlar hakkında bilgi verdi. Şimşek, “Sivas tarihinin en büyük yatırımlarından birisi olan hızlı trene kavuştu. Artık mesafeler kısaldı, seyahatlerimiz de çok daha hızlı, güvenli, konforlu ve ekonomik hale geldi. İnşallah bu stratejik yatırım özellikle cazibe bölgemizdeki yatırımları da tetikleyecek ve ilimizde oluşacak bu sinerjiyle birlikte Sivas’ın cazibesi her yönüyle daha da artacak” dedi.


408 PROJEYE 96 MİLYAR LİRA
Yatırımcı bölge ve il kuruluşlarınca gönderilen raporlara göre 2023 Mart sonu itibariyle ilimizde İl Özel İdaresi, genel bütçeye dahil kuruluşlar ve belediye başkanlıklarınca yürütülen toplam 408 proje bulunduğunu ifade eden Şimşek, çalışmaların devam ettiğini belirtti. İlimizde yürütülmekte olan 408 projenin toplam değerinin 96 milyar 57 milyon 550 bin TL olduğunu söyleyen Şimşek, bunların bir kısmına değinerek “Projelerden 108’i tarım, 96’sı ulaştırma-haberleşme, 58’i eğitim, 6’sı turizm, 17’si sağlık, 16’sı enerji, 4’ü madencilik, 10’u konut, 2’si imalat, 7’si sosyal ve iktisadi kamu hizmetleri sektörüne, 41’i ise belediyemize aittir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu