GenelGündem

Sivas’a Bayram Bereketiyle Geldi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
Bayramların toplumun birliğini sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı , insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği , dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendiği özel günler olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmaya devam etmeli, özellikle bu günlerde birbirimize, şehrimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.. Bayramlarda dargınlıkları, acıları unutarak sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Bizler gelenek ve göreneklerine bağlı bir toplumun üyeleriyiz. Bu yüzden mağdur olanları koruyarak, yardıma muhtaç olanlara yardım ederek, birbirimize destek olup acılarımızı azaltarak, mutluluklarımızı, aşımızı paylaşarak yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın bayramını kutluyorum” diye konuştu.

Piyasa Hareketlendi Esnafımız Sevindi
Pandemi sürecinde yaşanan durgunluğun esnafı çok etkilediğini ve mağdur olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, işyerlerinin açılması ile birlikte piyasada hareketlenme olduğunu ve esnafa yansıdığını söyledi.
Köksal, “Salgın sürecinde esnafımız zor durumda kaldı , borçlarını ödeyemedi. Gurbetçi ve şehir dışından vatandaşlarımızın gelmesi piyasayı da hareketlendirdi. Dükkanların açılması, gurbetçilerin alışveriş yapması elbette esnafımızı memnun etmiştir. Kurban bayramının da esnafımıza katkı sağlaması zor durumda olan esnafımıza çifte bayram yaşatacaktır. Esnafımıza helalinden bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Tedbirlerimizi Alalım

Kurban Bayramı nedeniyle esnaf ve sanatkarlarda hareketlenme olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, vatandaşları ve esnafları da uyararak başta sahte para olmak üzere hırsızlık, dolandırıcılık ve yankesicilik olayları ve sosyal mesafe konusunda dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi.
Piyasada hareketlilik yaşanmasından dolayı mutlu olduğunu vurgulayan Köksal, esnaflara bazı tavsiyelerde bulunarak, tüketicilerin daha rahat bir şekilde alışveriş yapmaları konusunda vatandaşlara yardımcı olmalarını, güler yüz göstermelerini, müşteri memnuniyetine önem vermelerini , hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmelerini tavsiye etti.
Esnafların işyerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamalarını da hatırlatan Köksal, işyerlerine alışveriş bahanesi ile gelen ve şüpheli davranışlar sergileyen şahıslara dikkat edilmesini, çarşılarda, pazarlarda yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı uyanık olunmasını, şüpheli görülen vatandaşlar polis imdat hattını arayarak bilgi verilmesini önerdi.

Sürücüleri Uyardı

Bayramı memleketlerinde aileleriyle birlikte geçirmek isteyenlerin uzun yol kat ederek memleketlerine ulaştığını belirten Köksal, bayramda kazaların arttığına dikkat çekerek, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelebilecek kazalardan kaçınılmasını, uykusuz ve yorgun bir şekilde yola çıkılmamasını , trafik işaret ve işaretçilerine uyulmasını, yola çıkacakların mutlaka araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu